reklama

Pravidla pracovního pohovoru v karanténě: Jak získat dream job po telefonu

Kvůli koronaviru se svět sice zpomalil, ale nezastavil. Události posledních týdnů si žádají velkou schopnost přizpůsobit se prakticky ve všem a hledání práce není výjimkou. Naopak.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

O práci teď přišlo mnoho lidí. Ti se snaží v aktuální situaci najít nové uplatnění. Stejně tak je mnoho firem, které hledají nové pracovní síly. Obě strany to mají poměrně těžké, protože pracovní pohovory se nemohou odehrávat osobně, jako tomu bylo dřív, v době před karanténou.

Jsme odkázáni na maily, v dalších kolech výběrových řízení pak hlavně na telefony nebo videohovory například přes Skype. Přitom jak víme, právě osobní kontakt je úplně nejdůležitější. Stisk ruky, charisma a energii, která z vás vyzařuje, jen těžko přes počítač nebo telefon přenesete.

Takže pokud chcete svoje vysněné místo získat, musíte zabojovat trochu jinak. Jak jistě tušíte, pracovní pohovor po telefonu by měl vypadat trochu jinak, než když si zavoláte z gauče v teplácích s kamarádkou a řeknete si novinky posledních dní. Pojďme si probrat pravidla, kterých je dobré se při tak důležitých hovorech držet.

Více v naší grafice.

reklama
reklama