reklama

Poznáte, kdy vám práce ničí vztah? Zde je 8 signálů

Jak poznáme, že nám práce ničí vztah a je čas přenastavit si životní priority?

Foto: Thinkstock

Práce by nás v každém případě měla bavit a taky nám dávat smysl. V žádném případě by ale neměla omezovat náš život a především by nám neměla ničit vztah nebo manželství. Jak ale poznáme ten správný okamžik, kdy se zastavit a místo přesčasů se raději začít více věnovat svému partnerovi?

V práci trávíme hodně ze svého času, je tedy logické, že se promítá i do našeho soukromí.  Nikdy bychom ale neměli svou rodinu zahltit nekončícími historkami o nepříjemném šéfovi a protivných kolezích nebo jí na úkor práce věnovat méně času.

"Je přirozené, že si domů nosíme dojmy z práce, Musíme si ale dát pozor, aby se tato témata nestala stresujícími pro naše partnery," upozorňuje i přední americký odborník na pracovní kulturu Linn Taylor.

Jak poznáme, že nám práce začala ničit manželství? Americký server Business Insider spolu s odborníky sestavil několik varovných signálů, podle nichž to jednoduše poznáte.

1) Práce je pro vás prioritou. Trávíte večery v práci nebo doma, ale u notebooku vyřizováním mailů a doháněním restů, místo toho abyste zašli do kina na koncert, kam vás pozval partner.

2) Bere veškerou energii, a logicky jí vám pak nezbývá nazbyt pro vaše blízké.

3) Váš partner by si do kolonky vedlejší zaměstnání mohl napsat, pracovní terapeut, protože máte tendenci u něj hledat rady při rozhřešení pracovních problémů.

4) Nedokážete se s partnerem bavit už o ničem jiném než o vaší práci. Ani to není dobrým znamením.

5) Často chodíte kvůli ní chodíte pozdě na schůzky.

6) Uvědomujete si, že jste vlastně šťastnější v práci, než doma a rozumíte si víc s kolegy než s partnerem. Raději se vzdáte víkendu ve prospěch služební cesty a děláte to, protože je to pro vás méně stresující než být doma.

7) Vstáváte kvůli práci o dvě hodiny dřív a stejně přijdete v noci. Místo toho, abyste třeba vyrazili běhat nebo zašli na příjemnou snídani s partnerem.

8) Přinášíte si domů z práce stres a jste doma často podráždění, což posléze vede až k hádce s partnerem v jiných a nesouvisejících oblastech.

Našli jste se v jednom z uvedených bodů? Pak raději přehodnoťte svoje priority, na první místo postavte svého partnera a až za něj svoji práci. Raději začněte hned a neodkládejte to na dobu, kdy se budou problémy řešit obtížněji.

Potřebuju se zpovídat jako člověk, lidi na balkóně sbírám jako Pokémony, říká Třeštík | Video: DVTV
reklama
reklama
reklama