reklama

Jak dosáhnout svých cílů: Postupujte pomalu a chvalte se

Jeden výzkum tvrdí, že lidé, kteří sdílí na sociálních sítích motivační citáty, mají nižší intelekt než ti, kteří tak nečiní. Ať už je to pravda, nebo ne, mozek si stejně bude dělat, co chce.

Foto: iStock

Někdy jsme tak unavení, že ani ten největší hrnek kafe a nejpevnější předsevzetí nepomůže. Co dělat?

Představujte si svůj cíl. Jak se budete cítit, až ho dokončíte. I když to chcete vzdát, myslete na budoucnost, kdy si budete vděční za to, že jste nehodili flintu do žita.

Pochvalme se

Nevědomí funguje na principu odměn, kdy toužíme za naše skutky něco získat. Takže i když se hodně snažíme a nevidíme okamžitý výsledek, zhodnoťme pozitivně svoje dosavadní úspěchy. Jinak nám dojdou síly ještě předtím, než dojdeme do finále. Je to důležité teď, během března, kdy jsme vyčerpáni zimou a vzpíráme se koloběhu povinností tím, že pociťujeme nechuť úplně ke všemu. Můžeme si říct: "Když tenhle den dobře zvládnu, zajdu si pak do kina, uvařím něco dobrého, atd."

Malé cíle

Když před sebou vidíme své přání jako velký, náročný plán, má podvědomí tendenci ochránit nás před takovým vypětím a vymýšlet si výmluvy, proč by to nemělo vyjít. Najednou nemá smysl jít běhat, dát si zeleninu k večeři, vyjít schody, protože přece těch 20 kilo stejně nezhubneme. Když si ale řekneme, že tenhle týden zkusíme vyjít všechny schody, které nás potkají, místo výtahu, zvládneme to. Pak můžeme přidat další předsevzetí a kila půjdou dolů, ani si nevšimneme jak.

Zdraví jako klíč ke všemu

Zdravý duch potřebuje zdravé tělo a naopak. Nerezignujte na sebe, snažte se být hodní na své tělo. Pak totiž lépe funguje chuť dosahovat dalších met a celkově máme optimističtější náladu.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama