reklama

Získat práci snů jde i v krizi, tvrdí HR manažerka. Chce to silnou motivaci

O krizi, která doprovází současnou pandemii koronaviru, se můžete dočíst všude. Nikdo ale zatím neví, jak hluboká bude. Všichni se ale podílíme nejen na ekonomice, ale především na způsobu, jakým o současné situaci budeme přemýšlet.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Většina z nás považuje úspěšné lidi za talentovanější nebo se domnívá, že měli zkrátka víc štěstí. Ti, kteří si dokáží poradit i za velmi tvrdých podmínek, ale nejsou žádní super hrdinové. Jen umí hledat nové příležitosti, nenechají se odradit neúspěchy a nestaví se do role oběti.

"Obvykle vidíme pouze výsledek, že se někomu povedl projekt, získal novou práci, vydělal peníze. Jednotlivé kroky a odříkání, které k tomu vedly, ale už nevnímáme," vysvětluje HR manažerka a kariérní koučka Irina Grossová. Podle ní každý obyčejný smrtelník může dosáhnout pozice, o jaké sní. Důležité podle ní je, aby měl dostatečně silnou motivaci, sebedisciplínu a byl ve svém snažení konzistentní.

"Jedna má klientka se mi svěřila, že závidí kolegyni, která do práce přijela úplně novým Mercedesem. Nechápala, jak si může dovolit takové auto, když mají stejný plat. Poradila jsem jí, ať se své známé napřímo zeptá. Ukázalo se, že ona kolegyně si na vůz našetřila, byl to totiž její velký sen. Kromě hlavního úvazku měla totiž ještě jedno zaměstnání - vyrostla v rodině, kde se sbíraly starožitnosti. Své znalosti pak zúročila na aukcích, kde nakupovala i prodávala umělecká díla," vypráví Irina Grossová. 

Často se srovnáváme s druhými a domníváme se, že z podobného klání vycházíme hůř. Takové přemýšlení nás ale jen oslabuje, obzvlášť v časech krize. 

Prohlédněte si naší galerii s tipy, jak pomoci své kariéře právě teď.

reklama
reklama