reklama

Finanční horoskop: Poradí, jak zacházet s penězi

Šetříte, nebo rádi utrácíte? Podívejte se, co o vás prozradí znamení zvěrokruhu.

Foto: Thinkstock

Rádi utrácíte, nebo dokážete našetřit na cokoliv i z malého platu? Nahlédněte do speciálního horoskopu, který vám možná poradí, jak se svým rozpočtem nakládat co nejlépe.

Velmi rádi rozhazují peníze ohnivá znamení Berana a Lva. Mezi spořivé a zodpovědné patří Štíři a Kozorozi, kteří dlouho promýšlí, za co své peníze utratí. Jak jste na tom vy?

Ohnivá znamení: Strategie, priority a dostatek peněz

Beran (20.3. - 20.4.)

Díky temperamentu a unáhlenému jednání se snadno zapletete do finančních problémů. Neustále si připomínejte, jaké jsou vaše dlouhodobé cíle a co je pro vás prioritou. Sepište si seznam, co skutečně potřebujete. Jen tak si nebudete pořizovat zbytečnosti a nenaletíte podvodníkům.

Lev (23.7. - 23.8.)

Rozhodně nevládnete rodinnému rozpočtu. I osobní finance jsou vaším jakýmsi druhým světem. Tak, jak dokážete šarmem převálcovat okolí, stejně převálcujete i svou peněženku. Nelze vám upřít snahu přemýšlet strategicky a plánovat různé investice, ale realita je jiná. Půjčky a hypotéky si berte jen po dlouhém rozvažování a ujistěte se, že máte nějaké rezervy.

Střelec (22.11. - 22.12)

Nejen v životě, ale i ve financích míříte vysoko. Jste schopni tvrdě pracovat, abyste našetřili dostatek peněz, které věnujete do zvelebování svého majetku nebo pro svou zábavu a odpočinek. Úspory neradi půjčujete. Máte dojem, že co si vyděláte, to si také utratíte. I když v oblasti lásky a citů máte někdy hlavu v oblacích, co se týče financí, stojíte nohama pevně na zemi. Přesně proto se vám nestane, že byste nezískali peníze k plnění svých snů.

Vzdušná znamení nejdříve přemýšlí, pak jednají

Vodnář (20.1. - 19.2.)

Nadhled nejen v životě, ale také ve financích. Tak by se dala charakterizovat vaše povaha. I když působíte jako lidé, kteří peníze příliš neřeší, opak je pravdou. Záleží na věku. V mládí vám není líto utratit téměř jakýkoliv obnos za zábavu i pro potěšení ostatních. S přibývajícími léty si stále více uvědomujete hodnotu peněz a snažíte se výdaje promýšlet. Vaše povaha vám rozhodně nedovolí propadnout přehnanému šetření a občas podlehnete momentálním potřebám. Přesně proto se vám vyplatí plánovat a mít podrobný přehled o příjmech i výdajích.

Blíženci (21.5. - 21.6.)

Typický je pro vás sklon k šetření, který někdy zajde tak daleko, že můžete působit jako lakomec. Rádi shromažďujete majetek, máte obchodního ducha a jste schopni prodat i to, co by jiní vyhodili. Vaše vrozená šetrnost je důvodem toho, že nezápasíte s nedostatkem peněz. Pokud máte pocit, že vyděláváte málo, je to proto, že byste si přáli víc - lepší bydlení, auto, dovolenou.

Váhy (23.9.- 23.10)

Pravidlo zlaté střední cesty se projevuje u vás i ve vztahu k financím. Nejste nakloněny extrémním řešením, a tak se snažíte nezaplétat do nevýhodných nabídek. Ne vždy se vám to ale podaří. Čas od času si chcete dopřát něco víc, a proto byste měli dobře zvažovat, co si můžete dovolit, a kde se případně poohlédnout po přivýdělku. I když v mnoha věcech váháte, neznamená to, že se nemůžete dostat do dluhů.

Vodní znamení: Pozor na emoce!

Ryby (19.2. - 20.3.)

Dokážete vnímat emoce a potřeby druhých, díky tomu můžete také někdy jednat iracionálně. Snadná ovlivnitelnost je vaší slabou stránkou a měli byste proto zůstávat ve střehu a dobře zvažovat důsledky svého jednání vzhledem k rodinným financím. Velmi rychle se dostáváte do dluhů a nezvládáte se ukočírovat natolik, abyste je včas spláceli. 

Rak (21.6. - 23.7.)

Dokážete svědomitě šetřit, ale i propadat neplánovaným nákupům. Není pro vás problém střádat finanční prostředky a odpírat si radovánky, ale jen do jisté doby. Pak přijde den, kdy se vše změní, a vy si dopřejte vše, po čem toužíte a úspory jsou pryč. Zkuste zachovat zdravý rozum, utrácet peníze s rozvahou a držet se dlouhodobých plánů. Na konci roku by se totiž mohlo ukázat, že na účtu nezůstala ani koruna. Odtud už je jen krok k dluhům.

Štír (23.10. - 22.11.)

Narodili jste se ve znamení Štíra? Pak buďte klidní. Patříte mezi lidi, kteří nemívají žádné finanční potíže. Vaše vrozená snaha šetřit a být ostražití vám nedovolí přistoupit na nevýhodnou půjčku. Vždy máte připraveno záložní řešení nebo víte, na koho se obrátit s žádostí o pomoc. Pokud si vezmete půjčku nebo úvěr, rozhodně peníze nepromrháte za zbytečnosti. Většinou utrácíte za hodnotné věci, které mají budoucnost: dům, byt, pozemek.

Zemská znamení používají rozum

Býk (20.4. - 21.5.)

Snaha obklopovat se jen tím nejlepším vás může dovést do vážných finančních potíží. Jako žádné jiné znamení byste měli být ostražití a velmi dobře promýšlet své investice. Často se potýkáte s dluhy. Do finančních problémů vás vede potřeba žít v přepychu a shromažďovat majetek. Pokud neoplýváte značně vysokým platem, úsporami a majetkem, měli byste velmi přísně hlídat výdaje a přemýšlet o tom, co si můžete dovolit.

Kozoroh (22.12. - 20.1.)

Dovedete si ledacos odepřít. Užíváte si, když si můžete dopřát luxus a nadstandard. To ale neznamená, že byste se neuměli uskromnit, když je peněz nedostatek. Dokážete se přizpůsobit a nepropadnout momentálnímu nadšení utrácet. Proto se málokdy zadlužíte. Udržujete si rezervu na každodenní výdaje, které někdy bývají vyšší z důvodu lákavých příležitostí zábavy. Jste dobří společníci, a tak si často nenecháte ujít setkání s přáteli, kde se stavíte do role hostitele.

Panna (23.8. - 23.9.)

Milujete pořádek, a to platí i o penězích. Rodinný rozpočet má pevný řád a snažíte se myslet na zadní kolečka. Vytváříte si dostatečné finanční rezervy pro období, kdy přijdou ztráty nebo neočekávané výdaje. Nejste příznivci půjček, proto si obvykle kupujete věci až v momentě, kdy na ně máte.

zdroj: kruk.eu

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Rozvodoví experti radí. Co je dobré vědět před svatbou

22 věcí, které jste o filmu Titanic doteď nevěděli

Zánět slinivky: Když vás rozežírá vlastní kyselina

Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama