reklama

Cena Sophia: Rozhovor s loňskou finalistkou Magdalénou Bouškovou

Pokračujeme v našem seriálu - připomenutí loňského ročníku Ceny Sophia. Smyslem soutěže je inspirovat maminky na mateřské k vlastní podnikatelské aktivitě, která dává víc než jen smysl. Dnes představujeme druhou loňskou finalistku Magdalénu Bouškovou.

Foto: Soukromý archiv

Cílem projektu Ceny Sophia je mimo jiné ukázat, že i žena - maminka na mateřské dovolené může být aktivní, nápaditá a inspirativní nejenom pro lidi ve svém bezprostředním okolí. 

Další z loňských finalistek soutěže byla i Magdaléna Boušková s projektem "Web od sousedky". Představíme vám ji formou krátkého rozhovoru.

Magdo, v loňském roce jste se stala jednou z vítězek Ceny Sophia; můžete čtenářům v krátkosti připomenout váš projekt?

Tvořím webové stránky na míru pro menší firmy a podnikatele. Přes úřad práce jsem si zařídila rekvalifikační kurz a po jeho ukončení se pustila do podnikání. Orientuji se převážně na firmy ve svém okolí, proto jsem svou živnost nazvala Web od sousedky. Je to, jako když od sousedky kupujete vajíčka. :)

Co vás vedlo k tomu, že jste v rámci mateřské dovolené začala uvažovat o novém směru vaší činnosti?

Když bylo prvorozenému synovi půl roku, uvědomila jsem si, že potřebuji změnu. Hledala jsem práci, která mě bude bavit a naplňovat a zároveň ji budu moct dělat flexibilně a z domova. Došlo mi, že tvoření webových stránek bude to pravé. 

Jakým způsobem změnily děti váš život? 

Děti změnily mé hodnoty. Už mě nelákala práce v kanceláři ve velkém korporátu a každodenní dojíždění do Prahy. Začala jsem si vážit života v klidu u lesa a chtěla jsem trávit co nejvíc času s dětmi. 

Ovlivnilo nějakým způsobem vaši činnost vítězství v projektu Sophia?

Zveřejnění mého projektu mělo na mé podnikání velký vliv. Ozývalo se mi velké množství lidí, někteří chtěli web, jiní mi jen chtěli vyjádřit svou podporu. Byla to pro mě obrovská motivace a potvrzení, že jdu správným směrem. 

Jaký je váš další podnikatelský záměr? Chystáte v budoucnu nějaké změny, rozšíření apod.?

Weby tvořím už čtvrtým rokem a pomalu i dcera dorůstá do školkového věku, takže nastává poměrně podstatný zlom v mém projektu. Rozhodla jsem se víc zaměřit na propagaci, případně na spolupráci s místní reklamní agenturou. Jiná možná cesta je absolvovat další kurz a svou činnost rozšířit o internetový marketing. 

Pokud byste opět stála na startovací čáře své podnikatelské činnosti, udělala byste dnes něco jinak?

Postupovala bych nejspíš stejně, ale startovací čáru jsem ještě zcela neopustila, vybudovat fungující podnikání je běh na dlouhou trať a člověk nemůže ani na chvíli ve svém snažení polevit.  

A z trochu jiného soudku: Kam se letos chystáte na dovolenou?

Právě jsme se s manželem vrátili z prodlouženého víkendu v Kyjevě - poprvé jsme nechali děti u babiček a vyrazili sami. Dětem to vynahradíme v září v Řecku. :)

Moc děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů na další podnikatelské i osobní cestě!

Bronzový Choupenitch: Nechal jsem tam srdce, trénoval v garáži a strašně dřel | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama