reklama

8 pravidel úspěšných lidí: Co dělat, aby se vám dařilo v práci

Být úspěšným člověkem, mít naplňující práci a kariéru snů zdaleka není jen otázkou náhody. Jde o soubor hned několika věcí, které se vyplatí dodržovat. Trocha štěstí je samozřejmě vždy ku prospěchu, ale základ je jenom na vás. Co je při cestě vzhůru důležité?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Úspěch zdaleka není jen otázkou štěstí a příslovečného bytí ve správný čas na správném místě. Ačkoli nepopírám, že i to je důležité, anebo - minimálně - ku prospěchu věci. Jenomže pokud tam (= na tom "správném" místě) budete jen stát a čekat na zázrak, pravděpodobně se vůbec nic nestane. 

Aby vás někdo oslovil a nabídl zajímavou pracovní pozici, musíte už něco umět. Ale krom znalostí jsou důležité i vaše ostatní dovednosti, ruku v ruce s celkovou osobností.

Co by si například váš potenciální zaměstnavatel počal s člověkem, který má sice skvělé znalosti, ale nedokáže je předat ani využít? Který se v každé větě zadrhne, protože se neumí správně vyjádřit a už nemá zájem učit se něčemu novému a dál se rozvíjet?

Existuje několik zásad, které se vyplatí ctít, přejete-li si úspěch a kariéru podle svých představ. A to i přes skutečnost, že úspěch je jednotka velmi proměnlivá a pohled na ni se časem mění.

Kudy vede cesta k profesnímu úspěchu, se dozvíte v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama