reklama

Karetní výklad na listopad: Býci mají zůstat čestní, Raci trochu zariskovat

Čas je nesmlouvavý a předposlední měsíc roku 2023 je tu. I tentokrát pro vás máme drobnou karetní nápovědu na období, které většina z nás příliš nemusí. Jaký bude letošní listopad pro jednotlivá znamení zvěrokruhu? Nač se můžete těšit a čemu se raději vyhnout? Přečtěte si, jak jste na tom právě vy.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Nadcházející měsíc lze bez jediného zaváhání řadit mezi ty ryze podzimní. Hezké, zčásti ještě slunečné dny jsou pryč a zamračená obloha bývá častým průvodcem stále se zkracujících dnů. Jak sám název napovídá, zbylé listí padá ze stromů. Příroda se připravuje na dlouhé období klidu, spousta živočichů se ukládá k zimnímu spánku a nezřídka se objevují i první sněhové vločky.

Z listopadových pranostik

Z listopadových pranostik

  • Listopadové hřmění pšenici ve zlato mění.
  • Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá.
  • Když se v listopadu hvězdy třpytí, mrazy se už brzy chytí.
  • Studený listopad - zelený leden.
  • Když napadá sníh na zelené listí, bude tuhá zima.
  • V listopadu příliš mnoho sněhu a vody je známka příští neúrody.
  • Jaký listopad, takový březen.
  • Přijede-li Martin na bílém koni, metelice za metelicí se honí.

Novoluní ve Štíru čekejme 13. listopadu, úplněk v Blížencích 27. listopadu. První den v měsíci patří všem svatým a hned ten následující památce zesnulých. Svatý Martin by měl na bílém koni dorazit 11. listopadu a 30. listopad patří svatému Ondřejovi a nejrůznějším kouzlům.

Podle tradiční čínské medicíny jsou v listopadu nejvíce ohroženy plíce. Vhodnou bylinkou je třeba jitrocel kopinatý, který se doporučuje užívat v době nachlazení pro jeho antiseptické a dezinfekční účinky. Mimo jiné tlumí nepříjemný kašel a uvolňuje hleny.

Jaký bude listopad podle tarotových karet pro jednotlivá znamení zvěrokruhu, najdete v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama