reklama

Kameňák 4 je dalším pokračováním populárních komedií, tentokrát pod režijním vedením Jana Nováka.

O čem bude tentokrát?

Deset let od natočení prvního dílu se tvůrci rozhodli připojit k dosud třídílné sérii lidových komedií díl čtvrtý. Opět se jedná o sled známých vtipů tvořících humorné situace.

Diváci se i tentokrát setkají s Václavem Vydrou v hlavní roli Pepana, který už ovšem od posledního dílu není šéfem místní policie, ale stal se rovnou starostou Kameňákova. Jeho žena Vilma odcestovala za dcerou do Austrálie a on se synem "válčí" doma sám.

I tentokrát do hry vstoupí Modrý pramen se zázračnými účinky na mužskou potenci. Tentokrát se nebude konzumovat po litrech, ale sehraje významnou roli v nelegálním pěstování marihuany...

Tvůrci filmu

Čtvrtého dílu se ujalo producentské duo Pavel Pásek a Jiří Pomeje, kteří dostali požehnání od režiséra předchozích filmů Zdeňka Trošky. Ten účast na pokračování odmítl a v natáčení se nijak neangažoval.

Do režisérského křesla se posadil Jan Novák, který má na kontě řadu televizních cyklů i dokumentů.

Herci z Kameňákova

V pokračování nemůžou chybět staré známé tváře jako Václav Vydra, Josef Laufer, Václav Glazar, Martin Maxa nebo Lubomír Lipský.

Čtvrtý díl ale překvapí i novým obsazením, ke kterému patří Alice Bendová, Martin Dejdar, Zdeněk Srstka, Pavel Novotný a Václav Upír Krejčí.

Před kameru se také postavili samotní producenti. Jiří Pomeje si například zahrál roli pěstitele omamného konopí.

Premiéra filmu

Na internetu je k vidění oficiální trailer k filmu, na který se můžete podívat zde. Do kin vstoupil 10. října 2013. S několikaměsíčním zpožděním by se měl snímek tradičně objevit také na televizní obrazovce, případně online u provozovatelů legálních služeb na stahování filmů.

Další informace o filmu i hercích najdete na oficiálních stránkách www.kamenak4.com.

Recenze na Kameňák 4

U filmových kritiků a v rámci hodnocení na specializovaných portálech se série Kameňáků tradičně netěší velké oblibě. A u čtvrtého dílu tomu není jinak. "Už s režisérem Zdeňkem Troškou si Kameňák pletl lidovost s podbízivostí, ale osm let po třetím dílu, bez Trošky a s prořídlým zásobníkem anekdot přiznává brak natvrdo," sepsala své první dojmy z filmu známá publicistka Mirka Spáčilová na portálu iDnes.cz.

Věra Míšková pro deník Právo a server Novinky.cz filmu udělila nulové hodnocení s následujícím komentářem k hereckým výkonům: "O hraní nemůže být řeč, jde jen o pitvoření a deklamování vět."

"Vzhledem k tomu, že je tu nasázeno skutečně nezměrné množství gagů, je téměř nemožné, abychom se alespoň jednou či dvakrát za celých 88 minut nezasmáli. A právě tento fakt posouvá průšvih jménem Kameňák 4 o pár milimetrů nad průšvih známý jako Babovřesky," píše poněkud smířlivěji autorka Eliška Bártlová na webu Červenýkoberec.cz a připojuje hodnocení 20 %.

Související články

reklama
reklama
reklama