reklama

Kámasútra nejsou jen sexuální polohy: Jde o vztah mezi mužem a ženou

Ačkoli mnozí z nás mají Kámasútru zafixovánu v podstatě jako učebnici sexuálních poloh, původně vznikla z poněkud odlišných důvodů, a sice v podobě určitého kodexu společenského chování mužů a žen vůči sobě navzájem.

Foto: iStock

Samozřejmě, že součástí takového chování bylo také namlouvání, svádění a nakonec i sex, ale v Kámasútře je vše popsáno takovým jazykem, který se vyhýbá zbytečným vulgaritám.

Například mužský pohlavní orgán nazývá lingamem, ženské orgány jóni a mimo jiné nás taktně upozorňuje na to, jaké nebezpečí nám hrozí, když nejsou náš lingam a jóni kompatibilní - například lingam typu býk si asi nebude příliš rozumět s jóni typu gazela a slonice zase asi nepotěší zajíce. Tato označení dnes využívají i některé internetové seznamky, můžeme v tom jistě spatřovat určitou výhodu, protože alespoň při seznamování nekupujeme zajíce v pytli - ovšem za předpokladu, že dotyčné osoby ve svých profilech nelžou.

Nauka nejen o sexu

Kámasútru sepsal před dvěma tisíci let mudrc Vátsjájana na březích Gangy, údajně jako součást svých náboženských povinností. Originál psaný v sanskrtu obsahuje 2250 osmislabičných čtyřverší, která jsou vlastně aforismy o lásce. Původním smyslem knihy není jen seznámení se základními principy nauky o lásce, ale také poučení, že k životu nepatří jen tělesná vášeň, ale také moudrost, zdraví, rozum a určité morální principy. Proto se kniha zabývá takovými tématy, jako jsou společenský život, umění svádět, osobní kouzlo, milenci či milenky, milostné polohy, milostná objetí, polibky, druhy lásky, polohy atd.

Milostný trojúhelník povolen

Některé rady nám ovšem ve svojí původní podobě mohou dnes připadat úsměvné, podívejme se třeba na několik variant, které umožňují muži začít si poměr s vdanou ženou:

  1. Žena je velmi smyslná a zkušená.
  2. Žena je podruhé vdaná a před vámi se s ní těšili jiní muži.
  3. Žena vám umožní, abyste zabil jejího manžela a získal jeho majetek.
  4. Žena je bohatá a vy jste chudý, můžete na tom vydělat.
  5. Žena ovlivňuje myšlení svého vlivného manžela, jemuž momentálně ležíte v žaludku.
  6. Žena je dobrou přítelkyní vaší osudové lásky, jejím prostřednictvím se k ní můžete přiblížit.
  7. Žena zná vaše slabosti a prohřešky, proto je pro vás výhodnější si ji naklonit skrze intimní vztah.
Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama