reklama

"Přehodnoťme způsob, jakým jednáme se ženami." Dokument o Spearsové vzbuzuje emoce

Britney Spearsová začínala v televizi účinkováním v pořadu New Mickey Mouse Club. V šestnácti letech ji na první příčky hudebních žebříčků vystřelilo album Baby One More Time a od té doby se ocitla v hledáčku bulvárních médií. Nedávno uvedený dokument ukazuje problematiku kolem kampaně #FreeBritney a jaký vliv na veřejný obraz zpěvačky měla média a její vztah s Justinem Timberlakem.

Nový dokument ukazuje, jak Britney Spearsovou zničila média i vztah s Timberlakem | Video: Britney-online.net

Čtyřicetiletý zpěvák a herec Justin Timberlake sklidil kritiku za své chování ke zpěvačce a bývalé přítelkyni Britney Spearsové v novém dokumentu s názvem Framing Britney Spears. Snímek vznikl v produkci The New York Times a kriticky se dívá na celou problematiku opatrovnictví a také na to, jakým způsobem se zpěvačkou během její kariéry zacházela média. 

Dokument Framing Britney Spears ukazuje růst slávy zpěvačky od jejích raných let, zabývá se také kampaní #FreeBritney, v rámci které její podporovatelé žádají, aby byla zrušena omezení uvalená na osobní a profesní život zpěvačky.

Když se Spearsová v roce 2008 zhroutila, získal dohled nad jejím soukromým životem a financemi její otec James Spears. Toho minulý rok kvůli zdravotním problémům nahradila manažerka Jodi Montgomeryová. Jako důvod se ve spisech uvádí duševní porucha známé zpěvačky a také její závislost na návykových látkách. 

Šokující obvinění i špinavé kampaně

Po americké premiéře dokumentu začátkem února vyjádřilo několik diváků zpěvačce podporu a zveřejnili na Twitteru příspěvky, ve kterých pohrdají tím, jak s ní zacházela média, její přátelé i rodina. Součástí dokumentu je také několik historických záznamů, například z tiskové konference v začátcích slávy zpěvačky, na které se jí novináři ptají, zda je panna. 

Jedna část dokumentu se zaměřuje na šokující dopady obvinění, podle kterých měla zpěvačka podvést tehdejšího přítele a bývalého zpěváka kapely 'N Sync Justina Timberlakea. Toto obvinění zpěvačku, která tento rok oslaví čtyřicátiny, postavilo do středu špinavé kampaně. Timberlake ji podpořil ještě provokujícím videoklipem k písni Cry Me a River, ve kterém Britney oplácí její nevěru. 

"Justin obětoval veřejný obraz Britney ke své vlastní propagaci tvrzením, že jej zpěvačka podváděla," napsal jeden z uživatelů Twitteru. Jiný zase dodal: "Nikdy jsem neměl rád Justina Timberlakea a #FramingBritneySpears mi potvrdilo, že má intuice byla správná."

"Kromě toho, že dokument ukázal, jak se média k Britney chovala kolem roku 2000, jsem rád, že se dokument také zabývá myšlenkou, do jaké míry se kariéra Timberlakea rozjela na její úkor," napsal další uživatel Twitteru.

Přehodnocení způsobu chování k ženám

V době jejich vztahu se pár objevoval na titulních stránkách bulvárních časopisů po celém světě a přezdívalo se jim královský pár popu. "Framing Britney Spears je poslední projekt, který má za úkol přehodnotit způsob, jakým jednáme s ženami, které jsou zesměšňovány a pod palbou nadávek kvůli skandálu, jako například Monika Lewinská nebo Paris Hiltonová. Dokument nás vyzývá k tomu, abychom se zamysleli nad naší kolektivní spoluúčastí na výsměchu a sexistické kritice, pod kterou se Spearsová ocitla," vyjádřila se k dokumentu novinářka Los Angeles Times Meredith Blakeová. 

Britney Spearsová po odvysílání dokumentu zveřejnila na svém Instagramu, že i když bude vždy milovat čas strávený na pódiu, teď si dává prostor k tomu, aby se stala normálním člověkem. "Jednoduše si užívám radosti každodenního života. Každý člověk má svůj příběh. Nezapomeňte na to, že i když si myslíte, že daného člověka dobře znáte, jeho život je jiný za hledáčkem kamery."

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama