reklama

Jak vyzrát nejen nad zimními chmury? Zkuste flavonoidy!

Flavonoidy patří mezi nejsilnější přírodní antioxidanty, které jsou pro nás životně důležité, a které však často přijímáme v nedostatečném množství. Tak jako celý biologický systém, je i existence našeho organismu podmíněna získáváním energie. K tomu nám napomáhá proces, který prozaicky nazýváme dýchání.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Matuzalem

Za jednoduchým slovem "dýchání" se ovšem skrývá řada složitých dějů, které probíhají na úrovni buněčných struktur a slouží k eliminaci pro organismus škodlivých vedlejších produktů. A zde je právě důležité místo pro pozitivní účinek zmíněných antioxidantů. Během procesu získávání energie totiž dochází k tvorbě takzvaných volných radikálů, což jsou agresivní molekuly, které ve většině případů mohou poškozovat důležité buněčné struktury, včetně naší DNA. Jejich množství v organismu narůstá při špatné výživě, chronických zánětech, infekcích a nadměrném stresu, dále pronikají do našeho organismu jako produkty znečištěného životního prostředí a důsledek našich zlozvyků, jako je například kouření.

Pokud dojde k situaci, že se množství volných radikálů dostane za zvládnutelnou mez, nastává problém. Rovnováha je porušena a vzniká takzvaný oxidační stres. Ten je příčinou vzniku různých civilizačních onemocnění, jako jsou kardiovaskulární onemocnění, diabetes, neurodegenerativní onemocnění (Alzheimerova a Parkinsonova choroba), špatné fungování imunitního systému, chronické záněty a další patologické projevy.

Flavonoidy obsažené v širokém spektru potravin rostlinného původu patří mezi nejsilnější přírodní antioxidanty. Mají schopnost eliminovat škodlivé volné radikály, a tím chránit naše buňky před jejich poškozením. Ochrana buněk s pomocí flavonoidů tak může působit preventivně při vzniku různých civilizačních onemocnění.

Společnost Matuzalem přináší svým spotřebitelům možnost využívat tyto pozitivní účinky flavonoidů. Jedinečná a chráněná technologie umožňuje výrobu unikátního komplexu flavonoidů z čaje, který je používán jako základní složka produktů Matuzalem a je doplněn vitaminy a dalšími látkami prospěšnými pro náš organismus.

Přípravky Matuzalem najdete ve dvou podobách, jejichž účinky se vzájemně doplňují.

Doplňky stravy - Matuzalem Kapsle a Kapky určené pro dospělé a Matuzalem Sirup vytvořený pro děti se společně dokážou postarat o celou rodinu. Pomáhají v ochraně buněk před oxidačním stresem, podporují metabolismus, kardiovaskulární a nervový systém, posilují imunitní systém a jeho správnou funkci.

Kosmetické přípravky - Matuzalem Krém, Gel a Tělové mléko pečují o celé tělo. Chrání pokožku a zpomalují její stárnutí, předchází poškození kolagenových a elastinových vláken, zabraňují ztrátám vláčnosti, působí proti vysychání a tvorbě vrásek.

Tváří značky Matuzalem je herečka a moderátorka Tereza Kostková, která si produkty oblíbila nejen pro sebe, ale také pro své blízké.

Produkty Matuzalem jsou k dostání na www.matuzalem.com a ve vybraných lékárnách.

reklama
reklama
reklama