reklama

Jak se Topolánek bránil

Praha - Na otázky Aktuálně.cz, proč v posledních týdnech není takřka vidět, předseda ODS Mirek Topolánek reagoval nejprve podrážděně.

"To není pravda! Pište o mně a já se nevytratím! Na shledanou," řekl a položil telefon.

Za chvilku poslal Topolánek sms: "Přijdeďte do Nového Bydžova, přijeďte ve tři do Hradce a uvidíte (v Bydžově se Topolánek setkal se starostou a poté měl mítink s občany; v Hradci Králové se poté konala konference ODS o moderním a efektivním státu - pozn. DOM). Vytváříte novou virtuální realitu? Proč se mne neptáte na mou večeři se Šimonem Peresem. Proč nepitváte mé aktivity a program?"

Topolánek ještě bez bližších podrobností v textové zprávě dodal, že záhada "zmizení Topolánka" je umělá a souvisí s nedělními Otázkami Václava Moravce a s Paroubkem.

Asi dvě hodiny poté předseda ODS ještě zavolal redaktorovi Aktuálně.cz na mobilní telefon. "Každý den tvrdě pracuji na volbách," řekl.

Uvedl, že podobných akcí, jakých se zúčastnil v Novém Bydžově a v Hradci Králové, jsou desítky, stovky.

Podle Topolánka je ovšem chybou novinářů, že se ho neptají na jeho názory. "Nikdo se mě neptal na můj názor na registrované partnerství, na karikatury Mohameda. A já se neumím podbízet," dodal Topolánek.

Boj o potraty: Polky nemají šanci rozhodnout o svém těle, jde o moc, říká Smolíková | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama