reklama

Jak odhalit pravého Jidáše

Ano, dalo by se s panem Hvížďalou souhlasit. Je velmi znepokojivé, pokud novinář Hynek věděl o domovní prohlídce u obžalovaného Větrovce.

Bylo by také velmi znepokojivé, pokud by tento novinář účlově dostával od policie nebo od státního zastupitelství interní materiály týkající případu. Bylo by velmi znepokojivé, kdyby se potvrdilo, že obžalovaný Thonat působil jako jakási volavka, neřku-li policejní agent.

A bylo by nanejvýš znepokojivé, pokud by toto jednání kryl žalobce Vrchního státního zastupitelství Dolejší.

Pan Hvížďala ale zapomněl na to, že to, co říkají obžalovaní, také nemusí být pravda. Oni totiž těží z toho, že ve své pozici mohou beztrestně lhát. Účelovými lži se pak snaží skandalizovat ty, kteří se jim podívali na zoubek, nebo je dostali před soud.

Jednoduché otázky pana Hvížďaly mají také jednoduché odpovědi. O tom, že pan Hynek věděl o nějaké dva roky staré domovní prohlídce, se překvapený pan redakor dozvěděl až od samotných obžalovaných u soudu předminulý týden. O únicích z policejních spisů mluví obžalovaní také až nyní , když jim u soudu teče do bot. I tady může být věc velmi jednoduchá. Neměli náhodou ony údajně uniklé dokumenty v době úniku do médií k dispozici také ti obžalovaní, kteří tak hlasitě křičí? Nedali je náhodou novinářům oni? Otázek je více.

Třeba je to také o tom, že Jidáše je třeba hledat jinde. Jak si například vysvětlit některé roztodivné skutečnosti této kauzy. Jako novinář jsem poprvé veřejnost seznámil s tím, že gang pomáhal soudci Nejvyššího soudu utajit autonehodu s alkoholem v krvi. A výsledek: jeho kauza se vyšetřovala tak dlouho, až byla promlčena a onen soudce sedí dál na svém místě.

A co televize, která odvysílala odposlechy potvrzující, že šlo v případě nehody šlo o komplot? Dostala pokutu od Rady pro rozhlasové a televizní vysilání. Kdybychom tedy raději byli potichu, mlčeli a v klidu si informovali o výstavách holubů....To by asi i někdejší šéf Národního bezpečnostního úřadu Mareš (na odposleších přezdívaný "Mařena"), kterého představitel gangu obdaroval hodinkami, byl stále ve své funkci.  Zkrátka jednoduchými otázkami lze odhalit pravého Jidáše...

Jiří Hynek, redaktor TV Nova

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama