reklama

Husák nedostal prověrku a končí v čele ochranné služby

Monitoring z Aktuálně.cz pro deník Insider

Praha - Bývalý policejní prezident Vladislav Husák skončil v čele Útvaru pro ochranu ústavních činitelů.

Náměstek policejního prezidenta Tomáš Kužel jej v pondělí z funkce ředitele odvolal, protože jeho bezpečnostní prověrka pozbyla platnosti, sdělila v úterý mluvčí policejního prezidia Zuzana Součková. Podle ní zůstal Husák na prezidiu, avšak na jiném místě.

Jedná se tak o další rošádu s tímto kontroverzním čelním představitelem české policie. Vladislav Husák je bývalým policejním prezidentem, do čela ochranné služby, která hlídá politiky a další ústavní činitele, nastoupil teprve letos v červenci.

Sám Husák Aktuálně.cz řekl, že věří, že až bezpečnostní prověrku dostane, do funkce se vrátí. "Skutečnost je taková, že prověřování na NBÚ (Národní bezpečnostní úřad) ještě trvá a nebylo ukončeno," prohlásil Husák.

reklama
Doporučené recepty
    reklama