reklama

Peníze, láska a libido: Co vás podle karet čeká v roce 2023?

Jeden rok končí, aby uvolnil místo dalšímu. Každý počátek s sebou vždy přináší naději i možnost začít jinak a lépe. Jak podle výkladových karet Psycards začnete rok 2023 vy? A které téma vás bude nadcházejících 12 měsíců provázet?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Leden patří k nejchladnějším měsícům roku. Zároveň jde však o mezník a počátek, pomyslnou startovací čáru i období, ke kterému vzhlížíme s nadějí. 

Z lednových pranostik

Z lednových pranostik

  • Lednový déšť z pecnu odkrajuje.
  • Je-li teplo v lednu, sahá bída ke dnu.
  • Ryje-li krtek v lednu, končí zima v květnu
  • Leden studený, duben zelený.
  • Když není konec ledna studený, únor to dvakrát nahradí.
  • Když v lednu hrom se ozve, hojnost vína je v očekávání.

Úplněk v Raku nastane jen pár minut po půlnoci 7. ledna, novoluní ve Vodnáři v noci 21. ledna. Jde o období, kdy je více zkoušena psychika i fyzické tělo, proto se snažte po oba dny příliš nezatěžovat a raději si odpočinout. 

Podle tradiční čínské medicíny je v lednu nejvíce oslaben močový měchýř, jehož smyslovým orgánem jsou uši. Celkově je v tomto období třeba dávat si pozor na prochladnutí a konzumovat převážně zahřívací potraviny. Do jídelníčku zařaďte třeba pohanku, rýži, jáhly, kuřecí nebo skopové maso, vnitřnosti, vejce, ořechy, máslo a jiné tuky, ale i zázvor a skořici. Močový měchýř můžete posílit například čajem z květů černého bezu, přesličky, jitrocele nebo břízy.

Nad čím by se měla zamyslet jednotlivá znamení zvěrokruhu a jaké téma otevře celý nadcházející rok podle výkladových karet Psycards, najdete v grafice. 

reklama
reklama
reklama