reklama

Výklad karet na listopad: Přečtěte si, co vás čeká, ať máte náskok

Listopad je předposledním měsícem v roce. Spojujeme s ním často chmurnou náladu, podzimní plískanice, stále kratší dny a nevlídná rána. Přesto může být i tento měsíc příjemný. Zvlášť pokud na něj budete dobře připraveni. Jak? Třeba tak, že si přečtete, co vám na listopad radí tarotové karty.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Listopad je jedenáctým měsícem gregoriánského kalendáře a má 30 dní. Název je odvozen od padání uschlého listí, které je pro toto období v našich přírodních podmínkách typické. V původním římském kalendáři byl však listopad měsícem devátým; právě proto se v mnoha jazycích nazývá "november" (novem = devět).

  Listopadové hřmění pšenici ve zlato mění. - Lidová pranostika Bouřka, k citátu, žena.cz

V souvislosti s tím, na který den připadá v aktuálním roce Štědrý den, začíná advent buď poslední neděli v listopadu, anebo první neděli v prosinci. Letos se první adventní neděle dočkáme až v prosinci, a to 2. 12.

Tento měsíc nás 7. listopadu čeká novoluní, 23. pak úplněk.  1. listopad je podle křesťanské tradice slavností Všech svatých, 2. uctíváme Památku zesnulých (Dušičky). 30. listopad (sv. Ondřej) se považuje za čarodějný a věštební den.

Prolistujte si naši grafiku a přečtěte si, co na vás listopad 2018 chystá.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama