reklama

Co vás čeká v srpnu: Berani by neměli riskovat a Ryby dělat zásadní kroky

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a srpen se neodbytně hlásí o slovo. Jaký asi bude a co na vás tento měsíc čeká? Přečtěte si v našem pravidelném karetním výkladu a získejte náskok.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Srpen je osmým měsícem roku gregoriánského kalendáře a má 31 dní. V původním římském kalendáři byl však teprve šestým měsícem v roce s pouhými 29 dny. Při reformě kalendáře Gaiem Juliem Caesarem roku 46 před naším letopočtem získal navíc jeden den, nicméně v porovnání s dnešním srpnem měl stále ještě o jeden den méně.

Ze srpnových pranostik...

Ze srpnových pranostik...

  • Vavřinec ukazuje, jaký podzim nastupuje.
  • Když pálí srpen, bude pálit i víno.
  • Srpen k zimě hledí a rád vodu cedí.
  • Moc hub srpnových, moc vánic sněhových.
  • Rosí-li v srpnu silně tráva, pěkné povětří se očekává.

Původ názvu měsíce je zcela prozaický bez jakékoli příchuti letní romantiky. Srpen označuje tzv. "srpný" měsíc, tedy dobu kosení. Slovo je s největší pravděpodobností odvozeno od žacího nástroje, srpu, užívaného v raném zemědělství při sklizni obilí.

Úplněk ve Vodnáři nás čeká 3. srpna, novoluní ve Lvu 19. srpna. Podle tradiční čínské medicíny je tento měsíc nejvíce zkoušena termoregulace organismu. Lidské tělo se snaží udržet konstantní teplotu přibližně mezi 36 a 37 stupni Celsia. Tělesná teplota ovšem během dne pravidelně kolísá; nejnižší je přibližně kolem třetí hodiny ranní, nejvyšší kolem páté odpoledne. Tyto výkyvy ale mohou souviset i s emocemi a celkovým duševním naladěním člověka. Zažíváte-li například častý pocit chladu, stojí za zvážení, zda vám v životě nechybí pocit radosti, štěstí a sdílení s někým, koho máte rádi.

Jaký bude osmý měsíc v roce pro jednotlivá znamení zvěrokruhu podle tarotových karet? Čtěte v naší grafice.

reklama
reklama