reklama

Karta na týden od 11. května: Velké pokušení, závislost i výzva

Stejně jako každý týden, i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Nejčastější metodou výkladu budoucnosti jsou karty, přestože existují i jiné tradiční postupy. Kromě všeobecně rozšířených tarotových karet se tak můžete setkat třeba s kartami Lenormand, cikánskými nebo kartami Kipper. Pro naše týdenní výklady však využívám tarot. 

Týden od 11. května bude svou energií ovlivňovat často obávaný ďábel. Jde o kartu tzv. velké arkány, což je skupina 22 tarotových karet, které určují základní dějovou linku - hlavní téma. 

Význam karty

Na císařovnu z minulého týdne může ďábel mistrně navázat, a to prostřednictvím pokušení, svodů a závislostí na hmotě a fyzičnu. Často jde o ďábla uvnitř nás samotných, který bývá příčinou našich problémů. Znamenat ale může cokoli: od nedostatku sebevědomí přes sebeklam, závislost na něčem či někom, neúměrné chtění až po nepřiměřené holdování požitkům a prožitkům se zakázaným nádechem. Může jít také o konkrétní osobu, obvykle je to však náš vnitřní pokušitel. Chápat ho ale lze také jako výzvu a zkoušku vnitřní síly a morálky.

Co můžete udělat

Snažte se poznat a pochopit své pohnutky, důvody, proč opakovaně v něčem selháváte, něčemu podléháte, neudržíte se tam, kde byste si přáli. Zaměřte se na to, čemu skutečně věříte, co berete za své a co je cizí. Zamyslete se nad tím, zda jsou vaše cíle opravdu vaše, zda jen neprokazujete službu někomu jinému, kdo vámi šikovně manipuluje. Protože právě manipulace je jedním z mocných nástrojů obávaného ďábla.

Na co pozor

Nebuďte ani vy tím, kdo manipuluje. Ďábel k tomu mistrně svádí a ukazuje vám vždy jen tu zářivější stranu mince. Nepodléhejte svodům okolí, byť tato karta přináší výraznou sexuální přitažlivost. Zůstaňte věrní sami sobě a než něco učiníte, přemýšlejte. Vyvarujte se touze po zisku, nebuďte lační a nenasytní. Nezneužívejte své postavení a říkejte pravdu.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama