reklama

Býci se mohou těšit na lásku, Váhy by měly držet jazyk za zuby: Co čeká v srpnu vás?

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Co vás v ní podle tarotových karet čeká? Získejte náskok a přečtěte si, nač se připravit, na co se těšit a čemu se raději vyhnout.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Léto začíná pomalu směřovat k podzimu a pozvolna ubírá na délce a četnosti slunečných dnů. Dozrává angrešt, rybíz, letní hrušky, jablka, švestky a mnoho dalších chutných plodů.

Ze srpnových pranostik

Ze srpnových pranostik

  • Když v srpnu naprší, tak než se oběd dojí, všechno slunce vysuší.
  • Když v srpnu moc hřímá, bude na sníh bohatá zima.
  • Nejsou-li v srpnu hřiby, nebude v zimě sníh.
  • Jak Vavřinec zavaří, Bartoloměj zasmaží, tak se podzim vydaří.
  • Co srpen neuvaří, to už září nedosmaží.
  • V srpnu když půlnoční vítr věje, bez deště slunéčko hřeje.

Srpen je osmým měsícem roku gregoriánského kalendáře a má 31 dnů. Jeho název je zcela prozaický bez jakékoli příchutě letní romantiky; označuje tzv. "srpný" měsíc, tedy dobu kosení. Slovo je nejspíš odvozeno od žacího nástroje srpu užívaného dříve v zemědělství při sklizni obilí. Úplněk ve Vodnáři očekáváme 12. srpna, novoluní v Panně pak 27. srpna. 

Podle tradiční čínské medicíny je v srpnu nejvíce zkoušena termoregulace organismu. Lidské tělo se snaží udržet konstantní teplotu přibližně mezi 36 a 37 stupni Celsia. Teplota ovšem během dne pravidelně kolísá; nejnižší bývá kolem třetí hodiny ranní, nejvyšší pak okolo páté odpoledne. Výkyvy tělesné teploty mohou souviset i s emocemi a celkovým duševním naladěním člověka.

Co čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu podle tarotových karet, najdete v grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama