reklama

Berani by měli přibrzdit, Ryby více komunikovat: Co vám radí červencové karty

První prázdninový měsíc je před námi a s ním i spousta letních plánů. Abyste z nich nemuseli slevovat a naopak se dařilo je plnit, máme pro vás zbrusu nový červencový výklad pro každé znamení zvěrokruhu. Nač si v tomto období dát pozor, čeho využít a čemu se naopak vyhnout?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Červenec - zejména u dětí - patří k nejoblíbenějším měsícům v roce. Začínají velké letní prázdniny, atmosféra bývá uvolněná a nálada veselá. Název měsíce je odvozen od toho předchozího, kdy přípona ec vyjadřuje následnost, tedy fakt, že červenec následuje po červnu.

Z červencových statistik

Z červencových statistik

  • Jaký je červenec, takový bude leden.
  • Prší-li na Prokopa, zmokne každá kopa.
  • Svatý Jakub dává kukuřici klasy, svatá Anna vlasy.
  • Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče.
  • Když dne ubývá, horka přibývá.
  • V červenci je na dvoře pusto, na polích zase husto.

Úplněk v Kozorohu nastává 13. července, novoluní ve Lvu 28. července. Podle tradiční čínské medicíny je v tomto měsíci nejvíce zatížen krevní oběh. Doporučuje se jíst střídměji, dopřát tělu odlehčenou a z velké části rostlinnou stravu, dostatečně pít a přiměřeně se hýbat. Z potravin si tento měsíc dopřejte co nejvíc sezonního ovoce a zeleniny, výborné budou i zelené saláty, sója, červené fazole a mungo nebo kozí a ovčí produkty. K zahnání žízně je samozřejmě nejlepší obyčejná voda, obohatit ji můžete například kapkou citronové nebo pomerančové šťávy, chutnat bude i vlažný zelený čaj nebo voňavý rooibos. K dochucování potravin používejte bylinky, dobrou službu udělají třeba pažitka, kopr nebo bazalka.

Co čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu v červenci, najdete v následující galerii. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama