reklama

Karta na týden od 9. listopadu: Možná se blížíte k pomyslnému vrcholu, věřte si

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Pentakly, někdy mince nebo disky, jsou jednou ze čtyř tarotových "barev". Odpovídají živlu země, obecně hovoří o stabilitě, prosperitě, dostatku, především z hlediska hmoty; a hmoty, materiálna se často bezprostředně týkají. Ačkoli vždy záleží na charakteru celého výkladu a dalších souvislostech.

Týdnu od 9. listopadu bude vládnout tarotová karta Osm pentaklů. Ta patří ke skupině karet tzv. malé arkány. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkány velké. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Osmička pohárů hovoří o trpělivosti, preciznosti, píli a bohatých zkušenostech. Ujišťuje, že se vyplatí vytrvat, pohrávat si s detaily a věnovat projektu (situaci, vztahu) dostatečnou energii. Na místě je soustředění, poctivost a přesnost, "hodinářská" práce, pilování. Už máte dostatek zkušeností, abyste se mohli posunout dál, resp. výš, ať už jde o cokoli. Jste úspěšní a dost možná se blížíte k pomyslnému vrcholu. Karta ovšem může nabádat k zamyšlení, zda nejste zkušení už příliš, přesněji řečeno, jestli se vaše činnost nestává každodenní rutinou, která vás už dál nedokáže posunout. Přemýšlejte o tom, zda nenastal čas na nový projekt, další výzvu - je-li ten stávající u konce.

Co můžete udělat

Soustřeďte se. Zaměřte se na detail, pilujte projekt či cokoli dalšího, o čem může být řeč, k dokonalosti. Věřte si, máte na čem stavět. Sklízíte zaslouženou úrodu, zůstaňte však pokorní. Pracujte poctivě, uplatněte své nadání, ukažte, co ve vás je. Zůstaňte otevření novým projektům, úkolům, zkušenostem. Stále je co se učit.

Na co pozor

Nespěchejte, nesnažte se záležitosti ovlivnit zbytečným tlakem. Nezabředněte do puntičkářství, neřešte jednotlivé detaily do takové míry, kdy vám začne unikat celek. Nevěnujte práci, projektu, úkolu příliš mnoho energie, přesněji řečeno svůj čas a energii za cenu ztráty vztahu a důvěry.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama