reklama

Karta na týden od 9. ledna: Vyhněte se manipulaci a prozkoumejte své pohnutky

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Týden od 9. ledna bude svou energií ovlivňovat Ďábel. Jde o kartu takzvaných velkých arkán, což je skupina 22 tarotových karet, které určují základní dějovou linku - hlavní téma. Co karta znamená, je-li vytažena jednotlivě, nikoli v rámci celého karetního výkladu? 

Význam karty

Ďábel obvykle nahání strach. Jde o kartu evokující nepříjemné asociace, často spojené se lží, nesvobodou, zotročením, závislostí či manipulací. Nemusí však nutně jít o někoho zvenčí; mnohdy je to náš vnitřní démon, který stojí za většinou našich problémů. Možná si sami něco nalháváme, žijeme v sebeklamu a bojíme se přiznat si pravdu. Karta také nezřídka představuje spoutanost nějakou závislostí. Může jít o návykovou látku nebo činnost, stejně jako o situaci nebo člověka. Dalším tématem je pak nezdravé chtění; možná něco příliš chceme my sami, případně něco nesmyslného po nás žádá někdo druhý. Ať tak nebo jinak, manipulaci je nutné se vyhnout za všech okolností, protože v konečném důsledku nikdy nepřinese nic prospěšného. Je také dobré zamyslet se nad tím, zda nás příliš neovlivňují konvence a očekávání druhých lidí v souvislosti s našim jednáním. 

Co můžete udělat

Zamyslete se nad svými pohnutkami. Co vás vede k vašemu jednání? Buďte k sobě i k druhým lidem pozorní, jednejte čestně a žijte v pravdě. Prozkoumejte své postoje a odpovězte si na otázku, zda skutečně jde o váš názor a přesvědčení. 

Na co pozor

Vyhněte se manipulaci, nelžete a nesnažte se nečestnými kroky ovlivnit vývoj situace. Nepodléhejte svodům a nenechte se zlákat vidinou snadného zisku. Nejděte proti svému nastavení a morálce.

Tak hnusný projev jsem nezažil. Babiš o téhle zemi neví vůbec nic, říká Pithart | Video: Linda Bartošová, Pavel Švec, Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama