reklama

Karta na týden od 8. května: Přijměte výzvu a nebraňte se konfrontaci s druhými

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Týdnu od 8. května bude vládnout tarotová karta Pětka holí. Ta patří ke skupině karet takzvaných malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Pětka holí s sebou obvykle přináší zkoušku; o nic zásadního ale nepůjde. Čeká vás poměření sil s konkurencí, případně konfrontace s někým, kdo nesdílí stejný názor jako vy, ať jde o cokoli. Vyžaduje se aktivita a plné nasazení, což může činorodým lidem vyhovovat. Pasivnější jedinci už tolik nadšeni nebudou, nicméně klidné vody jsou definitivně pryč a trocha adrenalinu nikomu neuškodí. Ať tak nebo jinak, nabízí se možnost získat nové zkušenosti, které se bezpochyby budou později hodit. Vyloučen není ani drobný konflikt či ostřejší výměna názorů, vše ale v rozumných mezích. Jít ovšem může i o vnitřní nesoulad a obhajování svého postoje před sebou samými. Pětka v tarotu obecně je číslem zkoušek, které však můžeme dobře zvládnout, a vyjít silnější a poučenější.

Co můžete udělat

Buďte činorodí a věřte ve svůj úspěch. Nebojte se konfrontace a stůjte si za svým názorem. Přijměte výzvu a zapojte se do všeobecného dění. Nejspíš bude potřeba chovat se aktivněji než obvykle, výsledek však bude stát za to.

Na co pozor

Vyvarujte se intrikaření, nepodvádějte a zapomeňte na nekalé praktiky. Nemanipulujte ostatní, nejednejte příliš impulzivně a nepovyšujte se nad druhé.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama