reklama

Karta na týden od 8. června: Přijde nečekaná událost, buďte proto spontánní

Stejně jako každý týden, i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: iStock

První tarotové karty pronikly do Evropy koncem 14. století. O jejich původu se lze jen dohadovat, některé teorie se obrací až ke starověkému Egyptu, kolébky velkých mystérií. Ty původní byly podobné současnému tarotu s holemi, meči, poháry a mincemi (pentakly), později k nim přibyly ještě "trumfy" ve formě velké arkány.

Druhému červnovému týdnu bude vládnout tarotová karta 8 holí. Ta patří ke skupině karet tzv. malé arkány. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkány velké. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Osmička holí obvykle představuje nečekanou událost. Záležitost, která se stane rychle, většinou bez jakéhokoli našeho přičinění. Ukončuje případnou stagnaci, často "rozhodne" za nás. Může ji provázet pocit, že "něco visí ve vzduchu" a blíží se to velmi rychle. Věci se samy dávají do pohybu, ale ne vždy tak, jak bychom si přáli. Protože jde však o ohnivou kartu (holím je v tarotu přiřazen tento živel), obvykle je provázena mocnou energií, nadšením a spontánností. 

Co můžete udělat

Nebojte se rychlosti, buďte akční a spontánní. Zaměřte se na cíl a jednejte. Komunikujte, nebojte se reagovat i bez předchozí přípravy. Buďte připraveni na nečekané, dejte prostor intuici, vnímejte všemi smysly, pak vás nenadálá událost nepřekvapí. 

Na co pozor

Nebuďte konfliktní, nevyvolávejte zbytečné rozepře. Nestrkejte nos do věcí, do kterých vám nic není, nesnažte se ovlivnit druhé. Respektujte chod událostí a nechtějte je za každou cenu obrátit k obrazu svému. Dříve či později by se vám takové jednání vrátilo jako bumerang.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama