reklama

Karta na týden od 7. srpna: Zachovejte si chladnou hlavu a chopte se příležitosti

Srpen je v plném proudu, prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. I tento měsíc budeme přinášet pravidelné týdenní výklady, karetní nápovědu na nejbližší období. Pro co budou nadcházející dny vhodné, nač byste se měli soustředit a čemu se raději vyhnout? Odpovědi najdete v následujících řádcích.

Foto: Shutterstock

Týdnu od 7. srpna bude vládnout tarotová karta Eso mečů. Ta patří ke skupině karet takzvaných malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Eso mečů je kartou intelektu, rozhodnosti a mravní síly. Esa v tarotu obecně znamenají nové příležitosti; v případě mečů jde o možnost (i potřebu) uplatnit mentální sílu a objektivitu bez ohledu na - často špatné - zkušenosti. Je nutné chovat se čestně, bez vyhrocených emocí, které objektivnímu úsudku obvykle brání. Minulost je třeba nechat za sebou a bez hořkosti vykročit dál. Pokud se vám podaří uvolnit atmosféru a vyčistit dosud nezpracované záležitosti, jasně uvidíte svou vlastní cestu. Máte před sebou období výzev a dobrých příležitostí posunout se, je však nutné, abyste dobře zanalyzovali situaci a rozhodli se udělat krok do neznáma.

Co můžete udělat

Buďte rozhodní a cílevědomí. Zachovejte si chladnou hlavu a chopte se nové příležitosti posunout se dál. Nelekejte se zdánlivé obtížnosti - máte velkou šanci uspět. Zachovejte si nadhled a nenechte se vtáhnout do hry svých nebo cizích emocí. Buďte připraveni na rychlé jednání a dejte prostor svému úsudku. Připravte si argumenty a buďte systematičtí.

Na co pozor

Nechovejte se bezohledně a tvrdě. Přestože rozum hraje momentálně prim, nezapomínejte na to, že máte i srdce. Nesnažte se vše analyzovat způsobem, který vás odvede od podstaty věci. Nechtějte vše "vymyslet" za každou cenu. 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama