reklama

Karta na týden od 3. srpna: Udržte svůj životní prostor a nepřijímejte kompromisy

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Obecně panuje přesvědčení, že výklad karet je jen pro zasvěcené osoby obdařené mimořádnými schopnostmi. Je a není to pravda, protože vyložit karty si dokáže každý člověk. Stačí se "jen" oprostit od vlivů okolí, zahledět se do nitra a dát průchod intuici. V dnešním přetechnizovaném světě jde o poměrně těžký, nikoli však nemožný úkol.

Týdnu od 3. srpna bude vládnout tarotová karta 7 holí. Ta patří ke skupině karet tzv. malé arkány. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkány velké. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Sedmička holí je především kartou obhajování vlastní pozice v souvislosti s druhými. Můžete mít pocit, že vám někdo opakovaně klade do cesty překážky, znepříjemňuje vám život, pochybuje o vás. Je třeba postavit se této výzvě a přijmout "boj". Trvat na svém, pakliže jste o své pravdě přesvědčeni. Situace si vyžaduje vaši pozornost, nelze ji přehlížet. Potřeba sebeobhájení je namístě, podobně jako víra v sebe sama. Na druhé straně je třeba se zamyslet, zda zmiňované sebeobhajování není až příliš obvyklou záležitostí vašeho života. Je-li tomu tak, pak stojí za zvážení, zda to, co bráníte, si opravdu zaslouží tolik vynaložené energie. Existuje reálná možnost, že je daná záležitost pro vás už "dožitá" a nestojí za tolik úsilí.

Co můžete udělat

Zůstaňte věrní sami sobě. Trvejte na svých názorech, nenechte se zviklat. Vyslechněte si druhé, zamyslete se nad jejich postojem, ale buďte autentičtí. Braňte svůj životní prostor a stůjte za svým názorem.

Na co pozor

Nepřijímejte kompromisy, nevysmívejte se druhým. Nebuďte egocentričtí, nechovejte se agresivně, nelžete. Nezveličujte překážky a nestěžujte si.

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama