reklama

Karta na týden od 24. května: Velkorysí nemůžete být ke každému, přejte ale úspěch

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Letošní chladné jaro se snad už trochu umoudří a ukáže nám vlídnější tvář. Věřme, že i nadcházející dny budou milé a přinesou s sebou příjemnou energii, více radosti a méně starostí. Jak to vidí tarotové karty?

Týdnu od 24. května bude vládnout tarotová karta Šest pentaklů. Ta patří ke skupině karet tzv. malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Základním tématem Šestky pentaklů je rovnováha mezi přijímáním a dáváním, mimo jiné i ve smyslu vzájemné výměny. Věci se nedějí samostatně, obvykle bývají souhrou několika událostí. Jinými slovy - často dáváme, abychom něco dalšího získali. Otázkou zůstává (ne)zištnost takového počínání; to ale musí každý sám zapátrat ve vlastních motivech, touhách a zdánlivých potřebách. Další, k čemu karta vybízí, je uvědomění si skutečnosti, že nemůžeme být velkorysí ke každému. Je jen na naší zralé úvaze, koho chceme obdarovat, ať jde o cokoliv. 

Co můžete udělat

Naučte se přijímat dary a sami buďte štědří. Přejte ostatním úspěch, naslouchejte druhým, pomáhejte a nechte si pomoci. Nezdráhejte se vyjádřit své potřeby. Zůstaňte srdeční, tolerantní a pokorní. 

Na co pozor

Nezáviďte druhým úspěch, nebuďte sobečtí, lakomí a povýšení. Pozor na marnotratnost a žití nad poměry. Neslibujte víc, než můžete splnit. Nedávejte marnou naději.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama