reklama

Karta na týden od 2. října: Nechtějte vítězit za každou cenu, štěstí vám to nepřinese

Je tu první říjnový týden a s ním i pravidelná karetní nápověda na nadcházejících sedm dnů. Pro co bude období od 2. října vhodné, nač byste se měli soustředit a čemu se raději vyhnout? Odpovědi najdete v následujících řádcích.

Foto: Shutterstock

Týdnu od 2. října bude vládnout tarotová karta Pětka mečů. Ta patří ke skupině karet takzvaných malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Pětka mečů je kartou nesmyslných vítězství, určitých omezení či střetu zájmů. Může představovat hádky a soupeření, často i vnitřní konflikt, rozpolcenost a stav nepříjemného sevření. Chaos, který možná ovládl vaši mysl, je třeba vyřešit, abyste se dokázali posunout dál. Někdy karta hovoří o tzv. Pyrrhově vítězství, tedy stavu, kdy jste k dosažení svého cíle vyplýtvali příliš mnoho sil a nabízí se otázka, zda vám to vůbec stálo za to. Ovoce, které ze situace vzešlo, není ani zdaleka tak sladké, jak se původně očekávalo, a přestože je vítězství nakonec na vaší straně, radost nevnímáte. Není nutné zvítězit za každou cenu; velkým uměním skutečných vítězů je i schopnost důstojně přijmout porážku. 

Co můžete udělat

Jednejte poctivě a s čistými úmysly, hrát fér se vyplatí v každém případě. Zaměřte se jen na věci, které mají šanci na úspěch. Nezapomínejte, že existují i vítězství, která štěstí nepřinášejí. 

Na co pozor

Nepodvádějte a nepřikrášlujte si skutečnost. Nejednejte v afektu a nepouštějte ke slovu své ego. Nebuďte bezcitní a povrchní, nezáviďte a zapomeňte na nečestné chování. 

Šéf Primy ťal do živého. Bez obalu přiznal důvody propadáku Eliška a Damián | Video: Michaela Lišková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama