reklama

Karta na týden od 15. srpna: Buďte čestní a naučte se i prohrávat

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Týdnu od 15. srpna bude vládnout tarotová karta Pět mečů. Ta patří ke skupině karet takzvaných malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Pětka mečů často představuje hádky a konfrontace s lidmi z vašeho okolí; poukazovat může i na vnitřní chaos, mentální roztříštěnost a protichůdné touhy. Možná se pokusíte získat něčí podporu nečestným jednáním, nátlakem a manipulací - vždy však dobře zvažte, zda vám to za vynaloženou energii opravdu stojí. Za takových okolností je pravděpodobné, že ovoce, které následně sklidíte, bude chutnat trpce. Vyhraná bitva obvykle neznamená celkové vítězství; aby se člověk stal vítězem v pravém slova smyslu, musí se naučit také prohrávat. Prosazení vlastní vůle za každou cenu není tím, co vás v konečném důsledku naplní štěstím; klíčové jsou úmysly a použité prostředky. 

Co můžete udělat

Jednejte čestně a transparentně. Respektujte hranice druhých, přijměte, že to, co se vám zdá skvělé, nemusí být zajímavé pro jiné. Potřebujete-li souhlas či podporu druhého člověka, jednejte s ním narovinu. Vždy dobře zvažte, zda prostředky, které hodláte použít k dosažení svého cíle, jsou z lidského hlediska správné.

Na co pozor

Nezáviďte druhým úspěch, nelžete a nemanipulujte lidmi či fakty. Nepřevracejte fakta, nesnažte se zalíbit. Nechtějte zvítězit za každou cenu, protože někdy je právě prohra tím skutečným vítězstvím.

Od demonstrantů schytala nadávky i plivance: Byla to proputinovská akce, říká Kavková | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama