reklama

Karta na týden od 15. června: ochrana, duševní růst, tradice i respekt

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Tarotové karty se dělí na tzv. velkou a malou arkánu. Karty velké arkány tvoří skupina 22 tarotových karet, které určují základní dějovou linku, hlavní téma. Malou arkánu formuje 56 karet, které jsou rozděleny na čtyři karetní "barvy": poháry, meče, mince a hole. Zjednodušeně řečeno, pohárům náleží emoce, mečům intelekt, mincím (pentaklům, diskům) hmota a holím energie a kariéra.

Třetímu červnovému týdnu bude vládnout tarotová karta Velekněz. Ta patří ke skupině karet velké arkány a také k ochranným tarotovým kartám.

Význam karty

Velekněz patří ke kartám, které výrazným způsobem ovlivňují děj událostí. Představuje "učitele", duchovního otce, vzdělávání, duševní posun i ochranu. Znamená růst, tradici a rituály a dobré znamení v okamžiku, kdy řešíte nějaký problém. Nabádá k zamyšlení nad tím, jak by měl vypadat váš život podle vašeho vnitřního nastavení, a konfrontuje vás s aktuálním stavem. Může znamenat výzvu, pravdivost, vymanění se vyjetým kolejím a vystoupení z "komfortní zóny".

Co můžete udělat

Učte se a vyslechněte si názor druhých. Buďte poctiví, slušní a pokorní. Důvěřujte svým pocitům, vnímejte řeč vlastního těla. Všímejte si, hledejte skryté významy a nenechte se "zmást" rozumem. Ctěte morální a etické hodnoty, pomáhejte a předávejte své zkušenosti dál. 

Na co pozor

Nebuďte "šťouraví" a respektujte názory ostatních. Nezpochybňujte jejich pravdu, nesuďte druhé. Nestůjte si za svým za každou cenu, nechovejte se fanaticky. Nelpěte bezdůvodně na tradičních postupech, pokud už nefungují. Nenásledujte slepě "vůdce", ale buďte jím sami sobě.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama