reklama

Karta na týden od 12. června: Nevymlouvejte se na nepřízeň osudu a jednejte

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Týdnu od 12. června bude vládnout tarotová karta Osmička mečů. Ta patří ke skupině karet takzvaných malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Osmička mečů patří ke kartám, které už na první pohled vzbuzují obavy. Ačkoli se však situace pro zobrazenou osobu jeví bezvýchodně, řešení existuje. Souvisí ale s osobním rozhodnutím něco se stávajícím stavem udělat. Tématem karty je sice omezení a následná izolace, ale také limitující způsob uvažování a osobní dilema. Problémy, které vypadají jako nepřekonatelné, ve skutečnosti takové být nemusí. Často jsou jen zdramatizovaným výsledkem mentálního nastavení a nulové ochoty potíže řešit. Někdy je přece pohodlnější setrvat v roli oběti a čekat na zachránce - osvoboditele. Snadno se však může stát, že se nikdo takový nezjeví, a problém nejenže nezmizí, ale ještě naroste.

Co můžete udělat

Uvědomte si, že máte dostatek síly řešit problémy a že očekávání druhých nejsou vaše věc. Jednejte podle svého nastavení a vytrvejte i ve chvílích, které budou vyžadovat vaše plné nasazení. S odstupem času zjistíte, jak moc se váš postoj vyplatil. 

Na co pozor

Nehledejte důvody, proč to či ono nejde, a neobviňujte své okolí z toho, že se vám momentálně nedaří. Nepřevlékejte vlastní neochotu jednat za nepřízeň osudu. Nebuďte alibista a převezměte zodpovědnost za svůj život.

Putinovo Rusko už se ničím netají. Vzhlíží k Sovětskému svazu a lační po pomstě | Video: Kristýna Pružinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama