reklama

Karta na týden od 11. dubna: Přestaňte žít nad poměry, ani lakomost se nevyplatí

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Co nás čeká během nadcházejících sedmi dnů? Jaká energie bude provázet další dubnový týden, prozradí tarotové karty.

Týdnu od 11. dubna bude vládnout tarotová karta Šest pentaklů. Ta patří ke skupině karet takzvaných malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Šestka pentaklů je kartou rovnováhy mezi příjmem a výdejem. Hovoří o potřebě zamyslet se nad tím, na jaké straně se právě nacházíme, zda jsme těmi, které někdo obdaroval, anebo stojíme na opačném konci v roli dárce. V druhém případě je důležité naučit se rozeznat, kdo si naši štědrost "zaslouží", protože není v silách ani možnostech být velkorysí ke každému. Za pozornost stojí i motiv, který nás k takovému jednání vede. Měl by být nezištný, přesto může někdy nastat situace, kdy za naši štědrost očekáváme něco na oplátku. V této souvislosti stojí za to zapátrat hlouběji ve vlastních motivech a být k sobě maximálně upřímní. 

Co můžete udělat

Buďte velkorysí, štědří a empatičtí. Naslouchejte potřebám druhých, ale dobře zvažte, zda je ve vašich silách také pomoci. Naučte se rozeznat hranici mezi "chci" a "měl bych", a pokud z nějakého nemůžete či nechcete podat pomocnou ruku, není třeba své stanovisko před druhými obhajovat. Sami se ale nebojte o pomoc požádat v případě, že ji opravdu potřebujete.

Na co pozor

Nevyhazujte si příliš z kopýtka, nežijte nad poměry. Nezáviďte a nebuďte sobečtí. Nežijte v iluzi, že se materiální situace nějak vyřeší, nedávejte víc, než sami můžete. 

V části Sudet osvobozených Američany mají větší podporu komunisté, říká Jurajda | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama