reklama

Karetní výklad na září: Raci mají volit srdcem, Vodnáři vystoupit ze stereotypu

S létem se ještě docela neloučíme, přesto je nutné přiznat si, že se chýlí ke svému konci. Prázdniny jsou tytam a začátek nového školního roku před námi. Jaké bude letošní září podle tarotových karet, nač byste se měli připravit, na co se těšit a čemu se raději úplně vyhnout? Přečtěte si náš originální výklad pro každé znamení zvěrokruhu a zjistěte, jak jste na tom právě vy.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Září je devátý měsíc gregoriánského kalendáře a má 30 dní. Slunce putuje v Panně a 23. září v 8:50 hodin SELČ vstupuje do znamení Vah. Noc a den jsou stejně dlouhé, začíná podzimní rovnodennost, začíná astronomický podzim.

Ze zářijových pranostik

Ze zářijových pranostik

  • Září, na léto jde stáří.
  • Divoké husy svačinu odnášejí a zimu přinášejí.
  • Září víno vaří a co nedovaří, říjen dopeče.
  • Bouřky v září znamenají mnoho jarního sněhu.
  • Teplé září, dobře se ovoci i vínu daří.
  • Bouřky v druhé polovině září přinášejí mnoho větrů.
  • Zářijový déšť polím potrava, zářijové spršky pro víno otrava.

V září ubude dne o 1 hodinu a 50 minut, dny se pomalu zkracují a slunečního svitu je stále méně. Novoluní v Panně nastává 15. září, úplněk v Beranu 29. září. Po oba tyto dny je vhodné držet půst a vyhnout se náročnějším lékařským zákrokům.

Podle tradiční čínské medicíny jsou v září nejvíce ohroženy slezina a slinivka. Slezina je důležitým orgánem souvisejícím s obranyschopností našeho organismu. Je úzce spjata se slinivkou, která hraje důležitou roli nejen při trávení; má na starosti také veškeré sliznice těla. Podle východní filozofie je slinivka orgánem lásky a její stav zrcadlí, jaká je naše schopnost lásku přijímat a dávat.

Co o nadcházejícím období říkají tarotové karty v souvislosti s vaším znamením zvěrokruhu, najdete v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama