reklama

Karetní výklad na srpen: Blížence čekají nové výzvy, Střelce důležité změny

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny, a přestože jsme stále uprostřed horkého léta, myšlenky na blížící se podzim bývají čím dál častější. Abyste si nadcházející týdny užili v co největší pohodě, máme pro vás originální karetní výklad pro každé znamení zvěrokruhu. Získejte náskok a přečtěte si, pro co bude období vhodné, nač byste se měli soustředit a co raději nezkoušet.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Srpen je osmým měsícem roku gregoriánského kalendáře a má 31 dnů. Jeho název je zcela prozaický, bez jakékoli příchutě letní romantiky; označuje tzv. srpný měsíc, tedy dobu kosení. Slovo je s největší pravděpodobností odvozeno od žacího nástroje - srpu - užívaného dříve v zemědělství při sklizni úrody.

Ze srpnových pranostik

Ze srpnových pranostik

  • Když v srpnu naprší, než se oběd dojí, všechno slunce vysuší.
  • Když v srpnu moc hřímá, bude na sníh bohatá zima.
  • Nejsou-li v srpnu hřiby, nebude v zimě sníh.
  • Jak Vavřinec zavaří, Bartoloměj zasmaží, tak se podzim vydaří.
  • Co srpen neuvaří, to už září nedosmaží.
  • V srpnu když půlnoční vítr věje, bez deště slunéčko hřeje

Úplněk ve Vodnáři nastane hned počátkem měsíce, 1. srpna večer, novoluní ve Lvu očekáváme 16. srpna krátce před polednem. V těchto dnech se vyplatí zvolnit v tempu a odlehčit jídelníček, tělo i psychika bývají citlivější. Nedoporučují se žádné vážnější lékařské zákroky. 

Podle tradiční čínské medicíny je v srpnu nejvíce zkoušena termoregulace organismu. Lidské tělo se snaží udržet konstantní teplotu mezi 36 a 37 stupni Celsia. Teplota ovšem během dne pravidelně kolísá; nejnižší bývá kolem třetí hodiny ranní, nejvyšší pak okolo páté odpoledne.

Výkyvy tělesné teploty mohou souviset i s emocemi a celkovým duševním naladěním člověka. Buďte k sobě vnímaví a naslouchejte si.

Co čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu podle tarotových karet, najdete v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama