reklama

Karetní výklad na červen: Panny mají být upřímné, Váhy hledat odpovědi uvnitř

Je tu poslední měsíc školního roku, prázdniny a dovolená jsou téměř na dosah. Jak si nadcházející období co nejlépe užít, na co se těšit a před čím se mít raději na pozoru, prozradí náš originální karetní výklad pro každé znamení zvěrokruhu.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Červen je měsícem rozkvetlých luk, zvolna nastupujícího léta, dlouhých teplých dnů a romantických nocí. Kvetou lípy, červenají jahody, dozrávají třešně. Dětem pomalu končí školní povinnosti a prázdniny už už klepou na dveře.

Z červnových pranostik

Z červnových pranostik

  • Na svatého Jána otvírá se k létu brána.
  • V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.
  • Jak červen teplem září, takový bude i měsíc září.
  • Od svatého Jana Křtitele běží slunce k zimě a léto k horku.
  • Svatý Bonifác Norbert a Robert jsou malí ledoví muži.
  • O Petru-li prší, po třicet dnů déšť se vrší.

Slunce putuje v Blížencích a 21. června v 16 hodin a 58 minut SELČ vstupuje do znamení Raka. Je nejdelší den a nejkratší noc, nastává letní slunovrat. Úplněk ve Střelci nastává 4. června, novoluní v Blížencích 18. června. Noc z 23. na 24. 6. je známá pod názvem Svatojánská a tradičně bývá spojována s magií, milostnými rituály a zázraky. Země prý vydává své poklady a síla léčivých bylin utržených v té době je mocnější než v jiné dny.

Podle tradiční čínské medicíny je nejvíce ohroženo tenké střevo a s ním úzce související srdce. Doporučuje se konzumovat více sezonní zeleniny a ovoce, do salátu můžete přidat třeba květy sedmikrásky nebo pár mladých lístků brutnáku.

Co můžete v červnu očekávat podle znamení zvěrokruhu, se dočtete v naší grafice. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama