reklama

Panny, začněte cvičit, Kozorozi mají v dietách jasno. Komu půjde shazování snadno?

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Většina Beranů má k přibývání na váze sklon. V mládí se tyto tendence vykompenzují pohybem, o to náročnější to může být později, když fyzické aktivity ubude. Snadno se pak svaly obalí tukovými polštáři a boj s nadbytečnými kily začíná…

Pravdou je, že díky relativně vysokému sebevědomí a úspěšnosti u druhého pohlaví si Berani s nadváhou zase až tak moc hlavu nelámou. Na druhé straně se poměrně záhy mohou objevit zdravotní problémy způsobené právě nadbytečnými kilogramy, proto by se zmiňovaná tendence rozhodně neměla podceňovat.

Berani mají rádi výzvy, proto i hubnutí je třeba pojmout tímto způsobem. Stanovit si cíl a vydat se na cestu. Bez švindlování a výmluv.

Jídelníček

Jak už jsem zmínila, se stravováním se Berani nemusí příliš trápit. Na druhé straně je dobré pár stravovacích změn učinit. Snížit podíl tuků ve stravě a nahradit určitou část klasických příloh zeleninou je jistě žádoucí.

Rytmus tří až pěti jídel je v pořádku, jen je třeba jíst pravidelně podle stanoveného režimu. 

Odnaučte se přidávat si a naopak se naučte občas úplně nedojídat

Pohyb

Berani se nemusejí příliš trápit s jídlem. Základem pro ně je sport a pravidelný pohyb. Ideální pro toto znamení je fázování - 2x denně asi 20 minut aerobní aktivity (běh nebo svižná chůze, kolo, plavání). 

K výše uvedenému základu, který by měl být spíše osvěžující a zábavný, je dobré přidat si 1 až 2 hodiny týdně, kdy bude aktivity o poznání víc. Berani si potřebují dát trochu do těla, aby sportování mělo z dlouhodobého hlediska požadovaný efekt.

Sport Berany obvykle dost baví, proto nemají problém tuto aktivitu zařadit do svého denního režimu. Jen je třeba, aby se rozhodli a dobře se u sportování bavili.

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama