reklama

Jak překlenout náročné okamžiky? Metoda vizualizace silových zvířat může fungovat

Nedílnou součástí života jsou období jak radostná, tak složitější. A právě v době, kdy tápeme, hledáme někdy radu u druhých. Ne vždy je to nezbytně nutné, protože odpovědi na otázky, které nás trápí, nosíme uvnitř. Pomoci překlenout náročné okamžiky nám však může i naše silové zvíře. Jak se s ním setkat, která jsou ta nejčastější a k čemu jsou nám užitečná?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Prastaré národy uctívaly přírodu. Vážily si jejích darů a respektovaly každou její součást. Do jejich života patřily nejrůznější rituály a šamani, kteří kouzla praktikovali, byli váženými členy společenství. Nejen oni však dokázali pracovat s tzv. silovými zvířaty, jejichž energii tu a tam využívali.

Totemové a silové zvíře nejsou totéž

Totemové a silové zvíře nejsou totéž

Totemové zvíře je součástí indiánského horoskopu, úzce tedy souvisí s datem narození. Je nám dáno podobně jako znamení zvěrokruhu, a také počet totemových zvířat je shodný s počtem slunečních znamení.

Silové zvíře nemá s datem narození nic společného a během života nemusí být jen jedno jediné. Vybrat si je můžete i sami třeba na základě aktuální situace a potřeby posílit tu či onu vlastnost.

Tehdejší lidé cítili úzké propojení s planetou a pomoc hledali jak u rostlin, tak u zvířat. Cenili si jejich vlastností a snažili se využít přírodní energie k překonání potíží či posílení své osobnosti. Zůstávali pokorní a z přírody čerpali někdy až překvapivou sílu. Žili v harmonii s okolním světem a uctívali i některá konkrétní zvířata. Vnímali je jako duchovní pomocníky a životní průvodce, kteří zvlášť v dobách krize přispěchali na pomoc. Lidé věřili, že uctívaná zvířata jim dokážou propůjčit některou ze svých originálních schopností jako vytrvalost, schopnost pohledu z jiné perspektivy, síla či odvaha.

Jak se můžete se svým zvířecím pomocníkem setkat?

Způsobů, jak potkat své silové zvíře, je víc a univerzální návod neexistuje. Dobrou metodou, která mnohým funguje, je cílená meditace zaměřená právě na takové setkání. Přestavit si ve stavu naprostého uvolnění můžete například situaci, kdy sedíte uprostřed přírody a hledíte do dálky - třeba ke vzdálenému lesu. Tam zahlédnete obrys zvířete, prozatím nekonkrétní, který se k vám pomalu přibližuje. Dýcháte zhluboka a pomalu rozeznáváte, jaký zvířecí pomocník se ukáže. 

Setkání můžete "zadat" i do svého snu; krátce před usnutím opakujte přání poznat své silové zvíře. Zjevit se vám ale může i samo kdykoli během dne, ať už ve formě vizualizace, anebo náhlého vnuknutí. Můžete si ho vybrat i sami, pakliže cítíte propojení, případně objevit vlastní způsob, který je vám blízký a odhalí vašeho průvodce.

Která jsou nejčastější silová zvířata a čím vám mohou být užitečná, najdete v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama