reklama

Co vám radí karty na listopad: Užijte si předposlední měsíc roku s nadhledem

Posun času z letního na zimní máme za sebou a chladné dny jsou čím dál zřetelnější. Pomalu se blíží Vánoce a konec roku, atmosféra houstne a nálada kolísá. Jak si co nejlépe užít listopad a připravit se na svátky? Přečtěte si, co vám radí tarotové karty, a získejte výhodu.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Nadcházející měsíc lze už bez váhání zařadit mezi ty učebnicově podzimní. Babí léto je dávno pryč a zamračená obloha bývá častým průvodcem stále se zkracujících dnů. Jak sám název napovídá, zbylé listí padá ze stromů a příroda se připravuje na dlouhé období klidu. Spousta živočichů se ukládá k zimnímu spánku a často se objevují i první sněhové vločky.

Z listopadových pranostik

Z listopadových pranostik

  • Listopadové hřmění pšenici ve zlato mění.
  • Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá.
  • Když se v listopadu hvězdy třpytí, mrazy se brzo uchytí.
  • Studený listopad - zelený leden.
  • Když napadá sníh na zelené listí, bude tuhá zima.
  • V listopadu příliš mnoho sněhu a vody, to známka příští neúrody.
  • Jaký listopad, takový březen.
  • Přijede-li Martin na bílém koni, metelice za metelicí se honí.

Listopad je jedenáctým měsícem gregoriánského kalendáře a má 30 dní. V původním římském kalendáři byl ale měsícem devátým; proto ho v mnoha jazycích známe pod názvem "November" ("novem" = devět).

Tento měsíc nás 12. 11. čeká úplněk v Býku a 26. 11. novoluní ve Střelci. První den v měsíci patří všem svatým a hned ten následující památce zesnulých. Na Dušičky se prý setkává svět živých a mrtvých a noc je zasvěcena duchům. 11. listopadu přijíždí Martin na bílém koni a 30., na svatého Ondřeje, přichází den vhodný pro nejrůznější kouzla a věštby. 

Podle tradiční čínské medicíny jsou v listopadu nejvíce ohroženy plíce. Vhodnou bylinkou je třeba jitrocel kopinatý, který se doporučuje užívat v době nachlazení pro jeho antiseptické a dezinfekční účinky. Mimo jiné tlumí nepříjemný kašel a uvolňuje hleny.

A co tento měsíc čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu podle tarotových karet? Podívejte se v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama