reklama

Co vám radí karty na květen: Přečtěte si v novém výkladu a získejte náskok

Květen patří k nejkrásnějším měsícům v roce. Zima už dávno upadla v zapomnění a do léta zbývá jen kousek. Stromy kvetou, zahrady se zelenají a vzduch voní novou nadějí. Nač se můžete nadcházející měsíc těšit a čemu se raději vyhnout? Přečtěte si v našem výkladu pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Květen je pátý měsíc gregoriánského kalendáře a má 31 dní. Zajímavostí je, že začíná ve stejný den v týdnu jako leden následujícího roku. Květen je často nazýván měsícem lásky a už odpradávna bývá spojován s nejrůznějšími lidovými oslavami, stavěním májek i milostnými dostaveníčky.

Z květnových pranostik

Z květnových pranostik

  • Májová vlažička, naroste travička.
  • Mokrý máj - v stodole ráj.
  • Večerní rosy v máji hodně sena dají.
  • Pankrác, Servác, Bonifác jsou ledoví muži, Žofie je jejich kuchařka.
  • Na Filipa Jakuba chrousti hučí, o Martině studený vítr fičí.
  • Svatá Žofie políčka často zalije.
  • Když máj vláhy nedá, červen se předá.
  • Když se v máji blýská, sedlák si výská.

Název měsíce je odvozen od kvetoucích stromů a probouzející se přírody. Podle tradiční čínské medicíny je v květnu nejvíce ohroženo srdce, kterému náleží hořká chuť. Proto právě hořké potraviny tento orgán posilují. Vhodné je zařadit do jídelníčku například čekanku, kopřivu, polníček, grep, uvařit si čaj z hlohu obecného nebo si dopřát kvalitní zelený čaj. Srdce je ale třeba posilovat i jinak; zbytečně se nestresovat a otevřít se lásce.

Úplněk ve Štíru nastává 7. května, novoluní v Blížencích 22. května. První den v měsíci tradičně patří oslavám práce jako připomínka velké stávky amerických dělníků v Chicagu v roce 1886. Dalším z významných květnových dnů je Den matek, který letos připadá na 12. květen. Proto nezapomeňte druhou květnovou neděli popřát své mamince.

A jak vidí nadcházející období tarotové karty? Přečtěte si v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama