reklama

Co vám radí karty na červen: Střelce čeká setkání, Štíři, mějte oči otevřené

Máme před sebou nejkrásnější období roku, léto. A přestože to letošní možná nebude tak horké, jak jsme byli dosud zvyklí, doufejme, že si ho i tak hezky užijeme. Aby se šance na pohodové dny ještě zvýšily, je tu nový měsíční výklad pro jednotlivá znamení zvěrokruhu. Co vám poradí tarotové karty?

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Červen je měsícem rozkvetlých luk, nastupujícího léta a dlouhých dnů. Voní lípy, zrají jahody a dozrávají třešně. Děti se těší na prázdniny a rodiče na dovolenou. 

Z červnových pranostik

Z červnových pranostik

  • Na svatého Jána otvírá se k létu brána.
  • Červen studený, sedlák krčí rameny.
  • Červen mokrý a studený, bývají žně vždy zkaženy.
  • Jak červen teplem září, takový bude i měsíc září.
  • Červnové večerní hřmění znamená ryb a raků nadělení.
  • Svatý Bonifác, Norbert a Robert jsou malí ledoví muži.
  • Je-li déšť na Víta, špatná budou žita.

Zčásti už jde o letní měsíc. Astronomické léto v roce 2021 začíná 21. 6. v 5:32 letním slunovratem. Noc je nejkratší a den nejdelší. Novoluní v Blížencích nastane 10. června, úplněk v Kozorohu 24. června. Všem otcům patří 20. červen a za zmínku stojí i noc z 23. na 24. června, kterou známe nejčastěji pod názvem Svatojánská. Ta je tradičně spojována s magií, milostnými rituály a zázraky. Země vydává své poklady, trhají se léčivé byliny, jejichž moc je silou Svatojánské noci umocněna.

Podle tradiční čínské medicíny je v červnu nejvíce ohroženo tenké střevo a s ním související srdce. Doporučuje se konzumovat více sezónní zeleniny a ovoce, do salátu můžete přidat květy sedmikrásky nebo pár mladých lístků brutnáku.

A co čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu v červnu? Odpověď najdete v grafice.

reklama
reklama
reklama