reklama

Co vám radí karty na březen: Přečtěte si v novém výkladu a získejte náskok

Měsíc se s měsícem sešel a je tady zbrusu nový tarotový výklad. Co čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu během následujících dnů? Na co si dát pozor, kde je vaše síla a co raději nedělat?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Březen je podle gregoriánského kalendáře třetím měsícem v roce a má 31 dní. V kalendáři římském byl však původně měsícem prvním. Český název souvisí s největší pravděpodobností s rašením bříz a počátkem zvířecí březosti.

Zima už je pomalu na ústupu, a i když se to mnohdy nezdá, jaro se nezadržitelně blíží. Sluníčka přibývá a dny se příjemně prodlužují. To má blahodárný vliv na naše zdraví a často i celkovou náladu a pocity. 20. března ve 4:50 hod. vstupuje Slunce do znamení Berana a nastává jarní rovnodennost - jaro oficiálně začne. Úplněk v Panně nastává 9. března, novoluní v Beranu 24. března. 

V březnu bychom dle tradiční čínské medicíny měli věnovat zvýšenou pozornost játrům a žlučníku. Žlučník zrcadlí naši spokojenost s životem, partnerstvím, prací a podobně, souvisí ovšem také se vztekem a zatvrzelostí. Cestou k uzdravení a klidnému žlučníku není nic jiného než nastolení vnitřní rovnováhy a psychická vyrovnanost. To ovšem nebývá vůbec jednoduché.

Pro posílení trávení a správné funkce žlučníku si uvařte čaj s obsahem hořčinů, přírodních látek různého chemického složení a silně nahořklé chuti. Hořčiny najdete například v hořci, řebříčku, chmelu, zeměžluči, měsíčku nebo pelyňku.

Co čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu nadcházející měsíc, najdete v naší grafice.

reklama
reklama
reklama