reklama

Brad Pitt začal sochat. Ve Finsku zahájil první výstavu svých výtvorů

Americký herec Brad Pitt se vedle filmu začal věnovat i výtvarnému umění a o víkendu přijel osobně zahájit výstavu svých soch do galerie ve finském Tampere. Pitt je na výtvarném poli "většinou samouk".

Britský umělec Thomas Houseago s hercem Bradem Pittem a hudebníkem Nickem Cavem v tamperské galerii.
Britský umělec Thomas Houseago s hercem Bradem Pittem a hudebníkem Nickem Cavem v tamperské galerii. | Foto: Jussi KOIVUNEN / AFP / Profimedia

V muzeu umění Sary Hildénové jeho tvorba doplňuje výstavu známého britského umělce Thomase Houseagoa, několik děl tam má také australský hudebník Nick Cave, uvedla agentura AFP.

Pitt ve Finsku vystavil velký sádrový odlitek zobrazující střelbu a sérii silikonových soch ve tvaru domu, z nichž každý je zasažen kulkami různých ráží a zalitý v plastu.

"Pro mě i pro Nicka je to nový svět a první výstava. Je to prostě dobrý pocit," řekl herec v sobotu finské televizi Yle.

Pitt je na výtvarném poli "většinou samouk", uvedla galerie na adresu známého hollywoodského herce. Cave oproti tomu malbu studoval v Melbourne, ale později dal přednost hudbě. 

O herci bylo v poslední době slyšet hlavně v souvislosti s uvedením jeho nového akčního thrilleru Bullet Train. Hollywoodský herec bojuje jako nájemný zabiják Beruška s jinými nájemnými vrahy na střeše vysokorychlostního vlaku křižujícího Japonsko. Osmapadesátiletý Pitt film natočil se svým bývalým kaskadérem, nyní režisérem Davidem Leitchem.

Portál z proslulého mramoru musel čekat na pražském secesním skvostu na znovuobjevení | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama