reklama

Udělení cen Grammy bude už po pětapadesáté vyhlášeno 10. února 2013 v losangelské aréně Staples Center. Grammy 2013 je velkou společenskou událostí ve světě hudební produkce. Slavnostním galavečerem bude provázet rapper Todd Smith alias LL Cool J. Grammy Award, je každoroční ocenění udělované Národní akademií hudebního umění a věd v USA za mimořádné muzikální úspěchy. Celkem ve sto deseti kategoriích je možné získat Grammy.

Jak už tomu chodí na velkých galavečerech, i na cenách Grammy se soupeří o to, kdo a jak se obleče, aby byl co nejextravagantnější a upoutal na sebe pozornost. Uvidíme, jak tomu bude s image zpěváků a zpěvaček na Grammy 2013.

Také jste zvědaví, kdo se stane držitelem ceny Grammy pro rok 2013? Nominace už jsou známé a to, kdo získá nejvíce cen Grammy je už jasné. Na vrcholku těch nejlepších se drží hudebníci z oblasti rocku a rappu. Na hudební cenu Grammy 2013 mohou dosáhnout i kytarovky The Black Keys, Mumford & Sons nebo r´n´b zpěvák Frank Ocean.

V minulém roce patřil večer hlavně zpěvačce Adele, která získala hudební cenu hned v šesti kategoriích. Hned za ní byla v těsném závěsu skupina Foo Fighter.

Pro rok 2013 je divácky nejsledovanější kategorií Album roku, kdy se pětice poskládala z "El Camino" od Black Keys, indiepopových kluků s deskou "Some Nights", folkaře Mumford & Sons a jejich pecky "Babel" a debutanta Franka Oceana s "Channel Orange". Kompletní skupinku doplňuje "Blunderbuss" jacka Whitea.

Nominace Grammy 2013

Album roku:

El Camino - The Black Keys
Some Nights - Fun
Babel - Mumford & Sons
Channel Orange - Frank Ocean
Blunderbuss - Jack White

Nahrávka roku:

Lonely Boy - The Black Keys
Stronger - Kelly Clarkson
We Are Youong - Fun. Featuring Janelle Monáe
Somebody That I Used To Know - Gotye Featuring Kimbra
Thinkin Bout You - Frank Ocean
We Are Never Ever Getting Back Together - Taylor Swift

Píseň roku:

The A Team - Ed Sheeran, songwriter Ed Sheeran
Adorn - Miguel Pimentel
Call Me Maybe - Tavish Crowe, Carly Rae Jepsen and Josh Ramsay
Stronger - Jörgen Elofsson, David Gamson
We Are Young - Jack Antonoff, Jeff Bhasker a další

Související články

reklama
reklama
reklama