reklama

Posbírali plast z oceánu, vyrobili z něj erotickou pomůcku. Stali se prvními na světě

Dánská značka Sinful jako první na světě vytvořila řadu erotických pomůcek vyrobených z recyklovaného plastu vyloveného z oceánu. Za účelem spolupráce oslovila švýcarskou společnost Tide, která spolu s místními rybáři získává plast z břehů oceánu, potoků a jezer v Thajsku a zpracovává jej pro další využití. 

Dříve nebo později musí v byznysu s erotickými pomůckami dojít k přehodnocení využívaného materiálu.
Dříve nebo později musí v byznysu s erotickými pomůckami dojít k přehodnocení využívaného materiálu. | Foto: iStock

"Chtěli jsme pro naši novou kolekci vibrátorů zvolit materiál, který už existuje, a dát mu tak nové využití," popisuje spolumajitelka dánské značky erotických pomůcek Sinful Mathilde Mackowskiová pro designový portál Dezeen. Domnívá se, že dříve nebo později musí v byznysu s erotickými pomůckami dojít k přehodnocení toho, jaký materiál se na výrobu těchto produktů používá. 

Dánská značka se pro vytvoření kolekce The Ohhcean spojila se švýcarskou společností Tide, která ve spolupráci s místními rybáři získává plast z břehů oceánu, potoků a jezer v Thajsku a zpracovává jej pro další využití. 

Tři typy vibrátorů jsou vyrobené z víček od plastových lahví a k dispozici jsou v odstínech od mořské zelené až po královskou modř. Nabízejí sedm různých vibračních programů a koupíte je online v cenovém rozmezí od 40 do 74 eur (v přepočtu od jednoho tisíce do dvou tisíc korun). 

"Oceán byl naší přirozenou inspirací pro design produktů. Konkrétně organický pohyb vln a tvar kapky," vysvětluje Mackowskiová. Doufá, že její firma bude brzy schopna použít materiál i pro další pomůcky. "Domnívám se ale, že bude nějakou dobu trvat, než bude recyklovaný plast široce dostupný jako jiné, běžně využívané materiály," míní. 

Pro Mackowskiovou je ochrana životního prostředí na prvním místě: "Redukovat dopad našich produktů na planetu se pro mě stalo posedlostí. Zároveň je to ale dlouhá a komplexní cesta plná výzev," uzavírá. 

Mohlo by vás zajímat: Lukeš: Masturbace je zdraví prospěšná. Kvůli stresu přibývá mladých mužů bez erekce (20.11.2020)

Muži neradi mluví o tom, že častěji chodí čůrat a mají problémy s erekci, v poslední době se to ale zlepšuje, říká urolog a androlog Martin Lukeš. | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama