reklama
 

Džamila Stehlíková

Čtyřiačtyřicetiletá lékařka a vysokoškolská pedagožka Džamila Stehlíková byla dosud známá především na Chomutovsku, a to jako dlouholetá členka zastupitelstva města a kandidátka na senátorku.

V letošních říjnových volbách do horní parlamentní komory, v nichž hájila barvy Strany zelených, však neuspěla. Vypadla už v prvním kole se ziskem necelých čtyř procent hlasů.

Nyní má novou šanci vstoupit do celostátní politiky - a to jako ministryně bez portfeje v trojkoaliční vládě sestavované Mirkem Topolánkem (ODS).

Na starost má mít romskou otázku a problematiku národnostních menšin, neziskových organizací a zdravotně postižených.

Džamila Stehlíková se narodila 6. února 1962 v kazašské Alma-Atě.

V roce 1988 se vdala do Československa.

Vystudovala v roce 1986 obor všeobecné lékařství na 1. lékařské fakultě 1. vysoké školy lékařské v Moskvě, pokračovala v postgraduálním studiu na psychiatrické klinice v Moskvě, později v Praze. Specializuje se v oboru psychiatrie.

Členkou zastupitelstva města Chomutova se Džamila Stehlíková stala před osmi lety jako nezávislá. V letech 2003 až 2006 byla členkou městské rady. Svůj zastupitelský mandát letos obhájila a stala se navíc předsedkyní výboru pro národnostní menšiny, v němž již dříve pracovala jako místopředsedkyně.

Kromě práce lékaře-psychiatra, kterou vykonává v Chomutově, je Stehlíková také odbornou asistentkou na Fakultě životního prostředí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, kde přednáší environmentální psychologii a kulturní antropologii pro environmentalisty.

Stehlíková je členkou Strany zelených a v současnosti vykonává funkci místopředsedkyně pro styk s veřejností.

Je mimo jiné zakladatelkou občanského sdružení Relikty, které realizuje projekt "Paměti Krušnohoří" mapující osudy starousedlíků české a německé národnosti v příhraničních oblastech na severozápadu Čech.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama