reklama
  • Wiki
  • Duch nad zlato (TV pohádka)

Duch nad zlato je nová česká pohádka, která vznikla v produkci České televize. Premiéru bude mít 24. prosince 2013.

Nová pohádka Duch nad zlato

Scénář ke štědrovečerní pohádce napsal Zdeněk Zelenka, který ji rovněž režíroval. Vznikla na motivy jeho oblíbeného příběhu Křesadlo od Hanse Christiana Andersena.

Veselou písničku ze štědrovečerní pohádky Duch nad zlato si můžete poslechnout zde >>

Děj pohádky

Pohádka začíná jedním tajemným a ponurým večerem na Šibeničním vrchu, kde tulák Vojta najde poklad. S kupou zlata narazí i na ducha, který ji hlídá. Vojta se vyděsí, ale mezitím si stačí strčit do kapsy pár zlaťáků a křesadlo. O peníze přijde v hospodě, kde se ale zároveň dozvídá o velmi krásné princezně. Netrvá dlouho a zjistí, jak mocnou sílu má nalezené křesadlo, s jehož pomocí získá princeznu a kvůli kterému o ni nakonec možná i přijde...

Herecké obsazení

V hlavní roli ducha z křesadla uvidíme Viktora Preisse. Dále se můžeme těšit na Jiřinu Bohdalovou (Hermína), Martina Dejdara (krčmář), Františka Skopala (Vojta), Radka Holuba (Krutoň), Jana Hrušínského (král Kryšpín) nebo Veroniku Kubařovou (princezna).

Natáčení probíhalo na zámku Ploskovice, dále ve ve skanzenu v Přerově nad Labem, na zřícenině hradu Valečov, v obci Mužský, v lesích na Dobříši a v klášteře v Mnichově Hradišti.

Další podrobnosti a zajímavosti o pohádce Duch nad zlato se můžete přečíst na oficiálních stránkách pořadu.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama