reklama

Máte rádi seriály z lékařského prostředí? O to víc vás bude bavit seriál Dr. House. Pro doktora Gregoryho House není žádný problém vyřešit nevyléčitelnou nebo nediagnostikovatelnou nemoc. Spolu s podivným týmem lékařů si poradí se vším. Seriál můžete vidět na Televizi Nova.

Diváky baví vyšetřovací seriály. Jedním z úspěšných byla i Kriminálka Las Vegas, tak si tvůrci řekli, že natočí seriál, kde se hledají detaily a zažívají lékařská dramata. Vznikl Dr. House, který je jakousi lékařskou detektivkou. Na diváky čeká prostředí nemocnice, doktoři, nevyléčitelní pacienti a Dr. House má jediný úkol, vyřešit případ.

V seriálu uvidíte neuvěřitelné charaktery, kterým vévodí Doktor Gregory House v podání Hugha Laurie. Nejde o typického lékaře. Neholí se, nedbá na vnější dojem, nikdy si nebere lékařský plášť. Hlavním rysem Gregoryho House je nemocná noha, kvůli které kulhá, nosů hůl a neustále se láduje prášky proti bolesti. Jeho hlavní filozofií je: "Všichni lžou, tak proč se obtěžovat." Ve svém týmu má neurologického specialistu Erica Formena. Černoch se záznamem v trestním rejstříku. Další specialistkou na imunologii je Allison Cameron a třetici doplňuje Robert Chase.

Britský herec Hugh Laurie, který ztvárňuje House, se stal trademarkem celého seriálu. Samotné případy jsou někdy zajímavé, ale brzy se okoukají.

Na začátku seriálu vidíte budoucího pacienta v momentě, kdy se mu projeví zákeřná nemoc. Pak už sledujete diagnózy a pokusy doktorů na pacientovy, kterého se snaží zachránit.

Jedním z producentů je Bryan Singer, který režíroval první díl a dal tak seriálu celkový vzhled. Jeho práci jste mohli vidět v X-Menovi nebo ve filmu Superman se vrací.

První řada má 22 epizod, druhá řada 24 epizod, v 3. řadě si prohlédnete 24 epizod, 4. řada přináší 16 epizod, 5. řada 24 epizod, 6. řada 22 epizod, v 7. řadě se ukrývá 23 epizod a poslední 8. řada nabízí 22 epizod.

Související články

reklama
reklama
reklama