reklama

Chlapi jsou také křehcí, umí plakat i milovat. Fotograf u mužů zachycuje něžnou krásu

Izraelského fotografa Nira Arieliho dráždí striktní kategorie, které prezentují muže jako dominantní, silné, svalnaté a chladné osobnosti. Ve svém projektu zachycuje muže, kteří tuto škatulku popírají. Chce tím podpořit lidi vzpírající se přesně nalinkovaným normám. A tak nechybí něžné dotyky, slzy i ženskost.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

O genderových normách a rolích dnes probíhá velký počet diskuzí. Lidé se ale začínají postupně z definovaných kategorií stále více vymaňovat a vystupují ze svých "tradičních rolí". Uvědomují si, že chtějí být tím, kým se skutečně cítí být, namísto toho, aby plnili roli, kterou od nich společnost očekává.

Fotograf Nir Arieli z Izraele skrze své fotografie, na kterých zachycuje křehkou krásu mužů, pomáhá vzepřít se nalinkovaným normám. Zachycuje na nich ženskou a něžnou stránku mužů, kteří se nebojí ukázat emoce i lásku a náklonnost. 

Arieli se v poslední době věnuje projektu, ve kterém mužští modelové pózují a prezentují se něžnějším, klidnějším a láskyplnějším způsobem, než jak je často prezentují média. Čtyřiatřicetiletý fotograf z Tel Avivu tak chce ukázat, že i muži jsou zranitelní a křehcí.

Nir Arieli se narodil v roce 1986 v Tel Avivu a zahájil svou kariéru nejdříve jako vojenský fotograf pro izraelský magazín Bamachane. Poté získal stipendium na newyorské škole vizuálního umění a v roce 2012 zde promoval. Jeho tvorba se objevila ve Fine Art Gallery v New Yorku a výběr z jeho fotek se stal součástí větších výstav například v Aténách v Museum of Greek Folk Art nebo v Tel Avivu v Red House Gallery.

Na Arieliových fotografiích se jako červená linie vine jeho vášeň pro portréty a tanec. Je obdivovatelem jemnosti.

reklama
reklama