reklama

Dokument: Reakce EHP na studii expertů

Energetický a průmyslový holding závěry expertů odmítá

Dokument - Energetický a průmyslový holding důrazně a kategoricky odmítá tvrzení a závěry obsažené v článku serveru Aktuálně.cz z 24. června 2012 o transakcích se společnostmi MIBRAG a ENERGOTRANS. 

Veškerá tvrzení a závěry článku serveru Aktuálně.cz o transakcích se společnostmi MIBRAG a ENERGOTRANS, které se snaží dovozovat údajnou cenovou nevýhodnost či nekorektnost zmiňovaných transakcí, jsou nepravdivé, věcně nepodložené a zcela postrádající elementární znalost obchodní a finanční podstaty těchto obchodů.

EPH se nemůže vyjadřovat ke konkrétním parametrům inkriminovaných transakcí. Lze však uvést, že částka, za kterou byla realizována transakce MIBRAG, významně převyšovala 10-ti násobek ukazatele EBIT. Úvahy serveru o údajném snižování hodnoty společnosti ENERGOTRANS jsou zcela nesmyslné.

Cílem účelových desinformací serveru Aktuálně.cz, časovaných do období kulminujících jednání o zásadních změnách v energetickém sektoru České republiky, je průhledná snaha o ovlivnění výsledků existujícího obchodního sporu o budoucí ceny energií ve prospěch jedné ze stran - a to té strany, která se snaží prosadit neopodstatněné radikální zvýšení cen.

 

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama